Navzdory výhře totiž tým i díky úspěchu Mladé Boleslavi nad Jihlavou získal už pět kol před koncem této části soutěže jistotu účasti v baráži.

Nevadí, ostatně schylovalo se k tomu už delší dobu. Teď už se nedá svítit.

Ale platí: titul se získat může, zachránit soutěž se musí!

Baráž začne 27. března, skončí 22. dubna. Bude mít tucet kol (6x doma, 6x venku). Všechna čtyři mužstva, dvě z Tipsport extraligy a dvě nejlepší z WSM ligy, začínají od nuly.

V Chomutově v úterý pokračovala tradice, že derby vyhrávají hosté. Skóre se vyvíjelo jako na houpačce: 0:1, 2:1, 2:3. Rtuťovitý Pirát Lauko nakonec poslal zápas do prodloužení.

Lukáš Doudera onehdy proti Pirátům oslavil svůj první extraligový gól, a měl z něj nelíčenou radost. Teď v nastaveném čase přidal svůj druhý a opět v derby!
Góly se nikdy nepřejí a tenhle navíc rozhodl zápas, takže střelcova radost byla podobná.

Juraj Mikúš vyšel v Litvínově v extralize naprázdno jen dvakrát, vlastně jen v době, kdy jej nejvíc trápilo zranění. V Chomutově vstřelil dva góly a jen centimetry jej dělily od hattricku.

Dnes měli hráči vzhledem k nahuštěnému programu dobrovolný trénink.

Zítra se budou připravovat na domácí víkendové pokračování skupiny o 11. až 14. místo.

Pod Krušnými horami se představí Mladá Boleslav (pá, 17:30) a Dukla Jihlava (ne, 15:30).
Vstupné bylo výrazně zlevněno (100/50 Kč), permanentkáři uvidí zápasy zdarma.