Tomáš Pospíšil pravidelně nastupuje ve druhé formaci po boku velezkušeného dua Hübl-Lukeš. Ve stejné formaci se hrdina závěru loňské sezóny ukázal i ve Vítkovicích - nejprve si připsal asistenci na vyrovnávající gól Irvinga, poté sám snížil na 2:3 v hektickém úvodu druhé třetiny.

Litvínov inkasoval hned třikrát v početní nevýhodě, což byl v konečném důsledku hlavní důvod nepovedeného skóre. „Je to jedna z věcí, která dnes rozhodla. Vítkovice hrály přesilovky dobře, ale hodně jsme jim tím pomohli," hodnotil litvínovský střelec v úvodu. „Asi jsme na ten zápas nebyli dobře nachystáni hlavou, asi jsme si mysleli, že jsme vyhráli třikrát po sobě a že už to půjde samo. Musíme odehrát celých 60 minut, každý zápas na maximum a poté můžeme něco získat. To se nám dnes nepovedlo," dodal.

Verva má navíc v prosinci náročný program, zápasy se Zlínem a Vítkovicemi dělilo pouhých 21 hodin. „Z mého pohledu byly fyzické síly naprosto v pořádku, náročný program na to určitě neměl vliv," vyjádřil se Pospíšil k prosincové nadílce zápasů. „Jak jsem říkal, spíše si myslím, že jsme to neměli správně nastavené v hlavách. Když nejste připraveni psychicky na zápas, tak to poté dopadne takhle," zakončil litvínovský útočník.