Jiří Kučera a Vladimír Kýhos spolu v této sezóně vedli Vervu Litvínov až do 26. kola, první byl asistentem druhého. V úterý se postaví na střídačkách se svými týmy proti sobě. Litvínov je jedenáctý, jen o skóre za Brnem (vzájemné zápasy má nyní Verva lepší v bodovém poměru 5:4), Energie Karlovy Vary je po 39. kole poslední, ale ztrácí ještě ne propastných devět bodů. Zaútočí Litvínov na desítku?

Vladimír Kýhos převzal zelenožlutý tým z lázeňského města na přelomu roku 2011 a 2012 a dvakrát s ním vyhrál. Poslední tři kola ale Energie nebodovala, naposledy musela přepustit třináctou příčku Mladé Boleslavi po porážce na jejím ledě 2:4.

Litvínov je v trochu jiné situaci, po čtyřech porážkách naopak poprvé vyhrál, za dva body nad Pardubicemi. "Šestiboďákem" úterní zápas určitě označit můžeme.
4:3p, 2:6, 5:2. Tedy aktivní bilanci 5:4 na body má Litvínov i s Karlovými Vary.

Do černožluté sestavy se vrátil Viktor Hübl, první branku po svém návratu z Finska zaznamenal Jakub Černý.
Otazník je nad startem Petra Fraňka, který chyběl už v neděli. Jeho zranění se nejeví jako dlouhodobé. (Klub v současné době podrobnosti ke zraněním nezveřejňuje).
Trénuje již Jan Bojer, mimo zůstávají zranění Marek Černošek a František Lukeš, který absolvuje rehabilitační program. Pro zranění nebude dnes k dispozici Ján Brejčák, šanci dostane junior Havelka.
Kdyby nebyl k dispozici Petr Franěk, bude krýt záda Martinu Volkemu opět Patrik Nechvátal, který neodjel s juniory k dohrávanému zápasu do Vítkovic (hraje se také v úterý).

Trenér Jiří Kučera, který trochu zápasí s nachlazením, se nejprve ohlédl za minulým utkáním: "Podstatné je, že jsme vyhráli a konečně také víckrát skórovali. Návrat Viktora Hübla do sestavy jsme určitě uvítali. Pomohl v přesilovkách a na ledě hodně chtěl, to bylo vidět. Škoda, že se neprosadil brankově, ale do šancí se dostával," hodnotil.

Směrem k úternímu duelu uvedl: "Chyb v defenzívě se musíme vyvarovat. Řekneme si, že budeme stále tři vzadu a pak nám jeden hráč Pardubic jede do třech a projde. Vary nejsou od nás v tabulce daleko, je to zápas o šest bodů," uzavřel kouč.

Bodování soupeře kraluje dvojice Pech (31) a Kumstát (30). V brance dostával v poslední době před Mensatorem více příležitostí zkušený Dušan Salfický. Sedm zápasů za Vary letos odehrál i litvínovský odchovanec Jindřich Kotrla.