Soudě podle postavení v tabulce (2. - 13.) by HCVL v neděli mít velkou šanci neměl. Oba celky navíc dělí 34 bodů.
Vzájemné zápasy už mluví příznivěji: 5:4 na body pro Litvínov.

To byl obrat! V polovině zápasu v Hradci 22. října prohrávala Verva 0:3 a přesto nakonec vyhrála (5:4 po nájezdech).

Doma 12. září obral Litvínov Mountfield dokonce o všechny tři body a neinkasoval ani gól (3:0). Východočechům podlehl jen doma v odvetě (3:4).
Ve dvou ze třech vzájemných zápasů se trefili Trávníček, Černý a Gerhát.

V realizačním týmu Hradce působí hned čtyři muži, kteří dříve trénovali či hráli v Litvínově: Václav Sýkora, Pavel Hynek, Tomáš Martinec a kondiční kouč Marián Voda.

Hradec se v letošní sezóně jako jediný český celek prezentoval na dvou mezinárodních frontách, v Lize mistrů a na Spengler Cupu.

V Champions Hockey League nepostoupil ze základní skupiny.
Na prosincovém prestižním turnaji v Davosu vyhrál stejně jako loni jediný zápas (s Rigou 4:1), ale na rozdíl od roku 2016 z toho byl na Spengler Cupu postup do semifinále. Tam jej zastavil výběr Kanady.

V pátek mohli Hradečtí zcela vyloupit Brno, ale nakonec se museli smířit se dvěma body (3:4p).
Góly začaly padat až ve druhé polovině utkání. U všech tří zásahů hostů v základní hrací době byl Cingel (1+2), v prodloužení rozhodl Blaž Gregorc. Vyrovnávací gól předtím hosté dostali pouhých deset vteřin před koncem.

Hráči Vervy v pátek v Liberci hráli po první třetině nerozhodně, pak už nestačili. Chyběla stále řada hráčů základní sestavy a tým zbrzdilo celkem osm vyloučení. Soupeř v přesilovkách třikrát trestal. Hübl korigoval skóre až za stavu 4:0.

Po zápase v Hradci bude zbývat do konce základní části už jen deset kol. Do olympijské přestávky se jich odehraje ještě sedm.
Každý urvaný bodík může být důležitý. Popere se o něj Verva na východě Čech?

Nejtrestanější hráč Rudolf Červený - 48 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont

Poslední utkání

HC Kometa Brno - Mountfield HK3:4 pr. (0:0, 1:1, 2:2 – 0:1)
Branky a nahrávky: 32. Malec (V. Němec, Vincour), 43. Zaťovič (Vincour, Krejčík), 60. Nečas (Zaťovič, Erat) – 31. Džerinš (Zámorský, Cingel), 42. Cingel (Bednář, Džerinš), 45. Džerinš (Cingel, Gregorc), 64. Gregorc (Červený). Rozhodčí: Kika, Mrkva – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4p. Nejlepší hráči: Tomáš Vincour – Andris Džerinš.

Bílí Tygři Liberec - HC VERVA Litvínov5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 28. Jašek (Krenželok), 38. Redenbach (Ševc, Kvapil), 43. Jašek (Lakatoš), 54. Šmíd (Krenželok, Bakoš), 57. Pyrochta (Jelínek) – 56. Hübl (Gerhát) Rozhodčí: Pražák a Heikkinen (Fin.) Vyloučení: 2:8, navíc Derner (Lib.) 2+10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku, Kantor (Lit.) 10 min. nesportovní chování Využití: 3:1 Oslabení: 1:0 Zásahy: Will 21 - Kantor 34 Diváci: 5072