Náborová akce postupovala dle zaslaných metodických  pokynů s přihlédnutím k místním podmínkám a prověřeným zvyklostem – autogramiáda hráčů extraligového A družstva, jejich zapojení do tréninku na ledě, zapojení hráčů juniorky, kteří provedli rodiče s malými adepty po ZS a pomohli jim s prvním oblékáními do hokejové výstroje a pomohli i s prvními kroky na ledě.

Rodiče s dětmi čekala registrace a předání dárků od Českého hokeje – náramek a dres. Aby se během registrace nenudili, mohli si nechat podepsat kartičky hráčů A týmu Verva Litvínov nebo vymalovat omalovánky zaslané v rámci projektu PHH. Cestou do kabiny je doprovodili hráči juniorky, aby nováčkové nebloudili v útrobách zimního stadionu. Nováčkové si před vstupem do kabiny vyfasovali hokejové sety, helmy a brusle. S převlékáním v šatně jim pomohla další skupina juniorů. Prezentaci ledního hokeje a pravidel fungování HC Litvínov přítomným rodičům přednesl Ondřej Weissmann, litvínovského hokeje.

Po převléknutí do hokejové výstroje se děti přesunuly k ledu, kde proběhla samotná akce PHH na ledě. V jedné třetině ledové plochy probíhala ukázková tréninková jednotka hráčů 2. hokejové třídy (15 kluků ročník 2012). Ve druhé třetině již zkoušeli malí kluci „kruhový trénink“ kde si vyzkoušeli různá stanoviště podle manuálu PHH a uprostřed ledové plochy zkoušeli své první kroky na ledě úplní nováčkové pod dohledem trenérů mládežnických družstev a hráčů litvínovské juniorky, kteří jim v jejich nelehké práci pomáhali. Do ukázkové hodiny se úspěšně zapojili i hráči A týmu a v hledišti vše pozorně sledovali i slavní litvínovští odchovanci Robert Reichel a Jiří Šlégr. Po celou dobu klukům na ledě pomáhal při tréninku i maskot litvínovského hokeje, dětmi oblíbený Vervák.

Na konci tréninku byla provedena společná fotografie pro propagační a dokumentační potřeby, někteří kluci zažili své první bonbonobraní (Vervák rozhodí klukům bonbony po ledě a v kabině na všechny budoucí hokejisty čekaly marmeládové koblihy.

Všichni rodiče odešli s veškerými informacemi k tréninkům hokejové základny a možnostem začít hrát lední hokej v našem klubu, s informacemi, že hokej v samém začátku patří mezi levnější sporty (díky zapůjčení výstroje a osvobození od příspěvků až do 3.třídy). Kluci pak odcházeli nadšení z prvního hokejového tréninku.

První společnou akci PHH hodnotíme pozitivně a jsme spokojeni se zapojením do této akce. Ze strany klubu se do akce zapojilo 9 trenérů na ledě, kterým pomáhalo 6 juniorů a 5 hráčů A týmu, 5 členů HC, kteří měli na starost registraci, prezentaci a výdej výstroje a kontrolu průběhu akce – těm pomáhalo 6 juniorů a 2 hostesky. Dále se do akce zapojilo marketingové oddělení HC Verva, které z akce připravilo foto a video výstupy.