Rozhovory 28.09.2022
Autor: Kamila Stříteská

Pokud nehrajete šedesát minut, nemůžete vyhrát, ví Zajíček

Šimon Zajíček dostává od začátku sezony důvěru trenérů a nastupuje v brankovišti na postu jedničky. Díky jeho výkonu si Litvínov připsal alespoň druhý bod, když ve dvou třetinách čelil třiceti střelám Kladna. „Se svým výkonem jsem spokojený, ale vytěžili jsme z toho pouze jeden bod,” zhodnotil utkání Zajíček.

Šimone, jak byste zhodnotil utkání s Kladnem?

Měl jsem dost práce a nestíhal jsem koukat po tom, jak hrajeme. Dvě třetiny jsme byli slabší, takže bohužel. Pokud nehrajete šedesát minut, nemůžete vyhrát.

Překvapilo vás kolik jste měl práce v první a druhé třetině?

Spíš mě to nepřekvapilo. Soustředím se na zápas, jsem připravený na střelu odkudkoliv, takže jsem vlastně rád, že na mě toho chodí tolik a že se můžu dostat tempa.

Jak prožíváte pátou porážku v řadě?

Bohužel. Nelepí nám to. Musíme se od něčeho odrazit, od malých věcí. Začne nám to padat a už začneme vyhrávat.

Jak se ze série porážek dostat ven?

Musíme mít štěstí, aby nám spadly nějaké góly. Věřím tomu, že až se chytneme v nějakém zápase a dáme tři nebo čtyři góly, tak nám to pomůže a odrazíme se od toho.

Máte alespoň dílčí radost, že vám osobně zápas vyšel?

Ano, z toho radost sice mám, ale za tři body bych byl raději. Se svým výkonem jsem spokojený, ale vytěžili jsme z toho pouze jeden bod.

Kluci mají problémy s koncovkou, je to vidět i při tréninku?

Osobně mi nepřijde, že bychom byli nervózní nebo něco podobného. Potřebujeme štěstí.

Jak prožívá to, že jste jedničkou v brankovišti?

Pro mě je to v dospělém hokeji novinka, ale užívám si to, jsem rád, že jsem dostal důvěru. Denis Godla mě samozřejmě podporuje a jsem rád za tu šanci. Jsem asi spíš flegmatik, snažím se nevnímat tlak.

Řešíte nějak to, že se v médií spekuluje o příchodu kvalitního gólmana?

Snažím se tyto věci nevnímat. Dokud jsem tu jen já a Godlič, tak se soustředím pouze na to. Pokud někdo přijde, tak přijde. 

Zápas - mládež 24.09.2023

Dorostenci v hektickém utkání padli s Motorem

Dorostenci stále nemohou najet na správnou notu, protože padli již počtvrté za sebou. Soupeři z Českých Budějovic však dělali pořádné problémy, skoro celou první polovinu zápasu vedli a v jednu chvíli měli dokonce dvoubrankový náskok. Motor však přetahovanou nakonec zvládl lépe, protože skóroval třikrát bez odpovědi domácích a po comebacku bere...
Více >
Zápas - mládež 23.09.2023

Junioři opět neuspěli, o výhře Českých Budějovic rozhodl hattrickem Pitel

Litvínovská juniorka čeká na vítězství už více než dva týdny, nepříjemnou šňůru se jim nepodařilo ukončit ani proti Českým Budějovicím. Ty vyhrály zejména díky povedeným vstupům do všech tří třetin, navíc ani jednou nepustily Litvínov do vedení. K výhře Motoru pomohl velkou měrou Richard Pitel, který si v dnešním duelu připsal hattrick.
Více >
Mládež 20.09.2023

Šéf akademie Tvrzník: Cílem je klidná sezóna. Změny jsme potřebovali jako sůl

Novým šéftrenérem litvínovské akademie se před letošním ročníkem stal Martin Tvrzník. Zároveň s Jakubem Petružálkem vykonává funkci hlavního trenéra litvínovských juniorů. Jak vnímá změny v mládeži a jak je spokojený se startem juniorky?
Více >