Rozhovory 28.09.2022
Autor: Kamila Stříteská

Pokud nehrajete šedesát minut, nemůžete vyhrát, ví Zajíček

Šimon Zajíček dostává od začátku sezony důvěru trenérů a nastupuje v brankovišti na postu jedničky. Díky jeho výkonu si Litvínov připsal alespoň druhý bod, když ve dvou třetinách čelil třiceti střelám Kladna. „Se svým výkonem jsem spokojený, ale vytěžili jsme z toho pouze jeden bod,” zhodnotil utkání Zajíček.

Šimone, jak byste zhodnotil utkání s Kladnem?

Měl jsem dost práce a nestíhal jsem koukat po tom, jak hrajeme. Dvě třetiny jsme byli slabší, takže bohužel. Pokud nehrajete šedesát minut, nemůžete vyhrát.

Překvapilo vás kolik jste měl práce v první a druhé třetině?

Spíš mě to nepřekvapilo. Soustředím se na zápas, jsem připravený na střelu odkudkoliv, takže jsem vlastně rád, že na mě toho chodí tolik a že se můžu dostat tempa.

Jak prožíváte pátou porážku v řadě?

Bohužel. Nelepí nám to. Musíme se od něčeho odrazit, od malých věcí. Začne nám to padat a už začneme vyhrávat.

Jak se ze série porážek dostat ven?

Musíme mít štěstí, aby nám spadly nějaké góly. Věřím tomu, že až se chytneme v nějakém zápase a dáme tři nebo čtyři góly, tak nám to pomůže a odrazíme se od toho.

Máte alespoň dílčí radost, že vám osobně zápas vyšel?

Ano, z toho radost sice mám, ale za tři body bych byl raději. Se svým výkonem jsem spokojený, ale vytěžili jsme z toho pouze jeden bod.

Kluci mají problémy s koncovkou, je to vidět i při tréninku?

Osobně mi nepřijde, že bychom byli nervózní nebo něco podobného. Potřebujeme štěstí.

Jak prožívá to, že jste jedničkou v brankovišti?

Pro mě je to v dospělém hokeji novinka, ale užívám si to, jsem rád, že jsem dostal důvěru. Denis Godla mě samozřejmě podporuje a jsem rád za tu šanci. Jsem asi spíš flegmatik, snažím se nevnímat tlak.

Řešíte nějak to, že se v médií spekuluje o příchodu kvalitního gólmana?

Snažím se tyto věci nevnímat. Dokud jsem tu jen já a Godlič, tak se soustředím pouze na to. Pokud někdo přijde, tak přijde. 

Zápasy - Junioři před 2 dny

Junioři padli v Liberci kvůli nepovedené druhé části

Mladí hráči Vervy se dnes naposledy představili v první fázi soutěže mimo své mantinely, vycestovali do Turnova k souboji s Libercem.
Více >
Zápasy - Dorost 25.11.2023

Dorostencům zápas v Liberci utekl ve druhé třetině

Ve čtvrtek Verva dokázala na svém ledě vynuloval Mladou Boleslav, dnes na tento výsledek toužila navázat v Liberci. Karty byly před zápasem rozdány jasně, sedmý Litvínov ztrácel na svého soupeře v tabulce jediný bod, v případě výhry ho tak mohl přeskočit, to se bohužel ale nepovedlo.
Více >
Zápasy - Junioři 25.11.2023

Junioři ztratili zápas v poslední periodě

Mladí hráči Vervy sehráli se Spartou vyrovnaný duel, ten jim ovšem protekl mezi prsty ve třetím dějství.
Více >