Řada bývalých hráčů Slavie působí pod někdejším koučem Pražanů Vladimírem Růžičkou v Chomutově. Tým z hlavního města tak nyní tmelí zkušení borci jako třeba 43-letý bek Pavel Kolařík, 35-letý Angel Krstev, 39-letý forvard David Hruška (známe ho ze Vsetína, Karlových Varů, Chomutova i Litvínova), nebo 37-letý Pavel Kašpařík.
Mužstvo spoléhá na formu brankáře Saši Hyláka, držícího nyní průměr pod jeden obdržený gól na zápas.

Tým trenéra Milana Razýma, spojeného dříve především s Plzní, je aktuálně výborně rozjetý. Vyhrál ve WSM lize posledních dvanáct (!) zápasů v řadě, z toho osm v play off.

V základní části WSM ligy obsadila Slavia čtvrté místo. Ve čtvrtfinále Prostějov i později v semifinále České Budějovice, oslabené velkou marodkou, vyřadili bez ztráty kytičky, shodně poměrem 4:0 na zápasy.

Po krátkém volnu tým trénoval, o přípravném utkání zprávy nejsou. Před baráží tak měl první litvínovský soupeř v baráži deset dní zápasovou pauzu.

Ceny vstupného na baráž na malém stadiónu v Edenu? 150 korun k sezení, 100 k stání, děti za 50. Poslední návštěvy se pohybovaly okolo čtyř tisíc diváků.

Sešívaní mají s baráží nejčerstvější zkušenost, jako jediní z aktuální čtveřice ji hráli i loni. V soubojích s Chomutovem, Olomoucí a Českými Budějovicemi neuspěli, nechali za sebou jen Jihočechy a sestoupili z nejvyšší soutěže. Teď se snaží o návrat a hlasy jsou z klubu slyšet sebevědomé a odhodlané.

Z aktuálního kádru Vervy v minulosti působili ve Slavii třeba Viktor Hübl nebo Jiří Doležal. Naopak pod Krušnými horami hrál kromě Hrušky také Krstev.

Mistrovské utkání na stadiónu v Edenu hrála Verva naposledy na jaře 2012 v play out, kdy se sem Slavia po základní části vrátila z O2 arény. Litvínov zde nejprve vyhrál 2:1 a pak podlehl 2:6.

Vykročení do baráže je dvojnásob důležité. Pro řadu hráčů jsou takové zápasy neznámou a role favorita v souboji s týmem z nižší soutěže může být trochu svazující.

Verva v play out vyhrála pět zápasů v řadě, naposledy ve Vítkovicích s loučícím se trenérem Svozilem 4:2. Nestačilo to. Ale to už je pryč.

Potěšila forma - po Hüblově zranění nově sestaveného - prvního útoku Duda - Hanzl - Lukeš. První asistoval u všech čtyřech branek, poslední dosáhl za 60 minut bilance 2+2.

Všechno negativní z předchozích 58 zápasů musí být zapomenuto. Jde o všechno.
Kdo má černožluté srdce měl by být v úterý v hledišti a snažit se pomoci!
-------------------------------------------------------------------
V pátek míří žlutočerní na led druhého prvoligového týmu z Jihlavy (17:30), v neděli přivítají Karlovy Vary (15:30)!

Všechna čtyři domácí nedělní utkání HC VERVA Litvínov v baráži (3., 10., 17. a 24. 4.) mají základní hrací čas v 15:30 hodin. U termínů 10. 4. a 24. 4. není vyloučeno vysílání zápasu přímým přenosem ČT, pak by se čas utkání měnil na pozdější (bude zveřejněno). Je rovněž možné, že utkání posledních dvou kol baráže budou mít stanoven jednotný čas.