Startuje další nepříjemná litvínovská série?

Severočeský tým zatím stihl v roce 2020 dva zápasy. O drážďanském Open Air utkání už toho bylo napsáno dost, podstatným do budoucna však je, že chemici z Německa nepřivezli ani bod. Šanci zlomit třízápasovou sérii porážek měli v pátek na ledě Karlových Varů, které rovněž na výhru čekaly několik kol.

Klání začalo v aktivním tempu, více ze hry ale měla spíše domácí Energie. Přesto to byli litvínovští, kdo slavil první branku. Skvěle nacvičený signál po vhazování v útočném pásmu umožnil skórovat Jiřímu Říhovi. Druhý zásah přidal do karlovarské sítě v prostředním dějství nejlepší černožlutý střelec Richard Jarůšek.

Západočeši se však z dvou inkasovaných branek oklepali a na konci druhé periody zásluhou Tomáše Rachůnka snížili. A když v úvodu poslední části hry završil krásnou individuální akci gólem Dávid Gríger, tak se začínalo od začátku. Základní hrací doba o vítězi nerozhodla, v prodloužení ale bylo jasno už po třinácti vteřinách. Bonusový bod zařídil domácím svým druhým gólem Rachůnek.

„Do poloviny zápasu jsme hráli se soupeřem vyrovnaný zápas, plnili jsme věci, co jsme chtěli a bruslařsky jsme stačili. Od poloviny zápasu jsme se úplně sesypali, soupeř nás jednoznačně přehrál,“ zhodnotil duel stručně asistent trenéra Jindřich Kotrla.

Alespoň bod tedy pomohl Litvínovu k navýšení náskoku na poslední Pardubice, který momentálně činí pouze tři body. Klíčové pro další vývoj sezony budou nadcházející čtyři zápasy, kdy mužstvo narazí na papírově slabší soupeře. Po Zlínu se utká s Vítkovicemi, Olomoucí a Kladnem.

Produktivitě Vervy vládne Jakub Petružálek (7+21), nejvíce branek nastřílel Richard Jarůšek (16+10). V tabulce pravdu dosahuje se sedmi kladnými body nejlepší hodnoty Petružálek, v trestných minutách zase vede Jarůšek (43).

Úspěšný závěr roku v podání Beranů

Kdybyste se na extraligovou tabulku podívali někdy v listopadu, našli byste Zlín v těsné blízkosti chemiků v boji o záchranu. Tato skutečnosti už dávno neplatí, Moravané prožili výsledkově velmi úspěšný konec dekády a vystoupali až na osmou příčku.

Na své vítězné cestě mimo jiné porazili Plzeň, Brno nebo Mladou Boleslav. Naposledy se zlínští hokejisté střetli s Třincem, který na konci listopadu přemohli po nájezdech. Tentokrát se jim ale na úřadujícího mistra vyzrát nepodařilo.

Domácí Berany poslal do vedení už ve čtvrté minutě Tomáš Žižka, necelých šest minut před první sirénou srovnala poslední ocelářská akvizice Wojciech Wolski. Obrat dokonal třicet vteřin před polovinou zápasu Matěj Stránský, Zlín se ale nehodlal vzdát tak snadno a za malou chvíli opět panoval smírný stav po trefě Antonína Honejska.

Pak ale začal za nitky duelu znovu tahat Wolski. Bývalý útočník z NHL vstřelil ve 35. minutě vítězný gól a hattrick zkompletoval na startu poslední periody. Berani i přes těsnou střeleckou převahu další zásah nepřidali a podlehli 2:4. V brankovišti dostal prostor Libor Kašík, jenž si připsal 25 úspěšných zákroků.

Asistent trenéra Martin Hamrlík přesto duel hodnotil kladně. „Sehráli jsme velmi dobré utkání. Je škoda, že jsme bez bodů, alespoň jeden bod jsme si zasloužili,“ pravil.

„V neděli nás čeká další zápas a pokud budeme pokračovat v dobrých výkonech, určitě v dalších zápasech zabodujeme. Musím poděkovat celému týmu a dále fanouškům, kteří nás po celý zápas podpořili,“ přidal Hamrlík.

Zlín po Litvínovu vyzve pražskou Spartu, následně ho čeká Hradec Králové a Mladá Boleslav. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Antonín Honejsek (8+20), z obránců se nejvíce daří Davidu Noskovi (5+12). Pozici jedničky zastává v poslední době Libor Kašík.

Sestavy z posledního utkání:

HC VERVA Litvínov: Janus (Honzík) – Jánošík (A), Ščotka, T. Pavelka, Kudla, Baránek, J. Říha, L. Doudera – V. Hübl (C), Petružálek, Jarůšek – M. Hanzl (A), Mahbod, Hedberg – Gerhát, Kašpar, Trávníček – Zygmunt, Válek, F. Lukeš

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Žižka (C), Nosek (A), Freibergs, Ferenc, M. Novotný, Řezníček, Hamrlík – Köhler, Fořt, Kubiš (A) – Okál, Honejsek, Šlahař – Dufek, Fryšara, Claireaux – Herman, P. Sedláček, Popelka