Desetkrát proti sobě hráli v minulé sezóně v podkrušnohorském derby hokejisté Vervy a karlovarské Energie.
Čtyřikrát v základní části (to byla bilance vyrovnaná 6:6 na body), dvakrát v play out (5:1 pro Vervu) a čtyřikrát v baráži (na chlup vyrovnané, 6:6 na body a 13:13 skóre).

Vedení Energie teprve v létě oznámilo, že má dostatek prostředků pro pokračování prvního týmu v nejvyšší soutěži.
Přípravu na nový ročník zahájili Západočeši vítězstvím 5:2 na Kladně. O poznání méně se jim dařilo na ledě dalšího prvoligového protivníka, v Praze podlehli Slavii 2:5. V úterý pak prohráli s Kladnem v odvetě doma 3:4 po nájezdech.

Tým trenéra Jana Tlačila, který válel v nejvyšší soutěži za České Budějovice, má tedy na kontě stejně jako HCVL tři zápasy.
V úterý Vary hrály v sestavě: Závorka – Sičák, Lisov, Harant, Dujsík, Dvořák, M. Rohan, Weinhold, J. Tomeček – Rachůnek, Matúš, Kindl, T. Rohan, Skuhravý, V. Tomeček, Vachovec, Stloukal, Gorčík, Harkabus, Zadražil, Kohout.
Kapitánem mužstva je Václav Skuhravý, který odehrál pár zápasů i v Litvínově.

Bilance Vervy v přípravě je zatím výhra, porážka v nedohraném utkání a porážka.
Proti Znojmu tým odehrál nejméně povedené představení nejen kvůli výsledku 1:4. Neproměnil trestné střílení, rozezvučel tyčky.

„Byli jsme ve větší únavě než soupeř, který byl rychlejší a u všeho o krok dřív. Jedeme v tréninku nadoraz, na zápasy se proto moc nekoukáme. Nepoprali jsme se s tím dnes tak, jak bylo potřeba,“ hodnotil trenér Radim Rulík

Byl poměrně kritický: „Jasné dvě lajny? Pokud budeme hrát takhle, není jasné nic. Nemůže to pokračovat i ve chvíli, kdy budeme méně trénovat, výkony se musí lepšit, pak hráči důvěru dostanou. Pokud ne, museli bychom do toho sáhnout, jméno nejméno.

Sørvik si zvyká na objem tréninku a větší zátěž, s tím se trochu pere, přišel až na led. Je vidět, že má něco odehráno, nezmatkuje.
Nejezchleba bych zatím nehodnotil, je tu nový, všechno si musí sednout. Věříme, že pro nás bude posilou.
U Frola, zraněného na tréninku, uvidíme podle vyšetření. Petrásek vážněji onemocněl, snad bude mít nemoc lehčí průběh, držím mu palce, aby mohl být co nejdříve zpátky,“ uzavřel kouč.

Zápas v Karlových Varech se hraje ve čtvrtek od 18 hodin a vstupné na něj je 60 korun.

Prosadí se výrazněji litvínovští střelci? Zatím je stále nejlepším Jaroslav Šimeček (2).

Příští týden nastoupí Verva dvakrát doma, v úterý proti Slavii a ve čtvrtek v derby s Chomutovem.
----------------------------------------------------------------------------------------
Do Varů by měl tým Vervy odjet v sestavě: Pinc (Spěšný) - Pavlík, K. Černý - Sklenička, Pavlík - Kokeš, Gula - Šesták - Nejezchleb, Gerhát, J. Černý - Jurčík, M. Hanzl, J. Doležal - Stříbrný, Šimeček, T. Doležal - Válek, Havlíček, Havelka