Rozhovory - Junioři 19.01.2022
Autor: Lukáš Bolech

Pořád koukáme směrem do play off, hlásí junior Vopat

Osmnáctiletý útočník černožlutých juniorů Jan Vopat hodnotí výkony týmu v probíhající sezoně. Na čem nejvíce zapracoval a jak se zadaptoval po návratu z Finska? Dozvíte se v článku.

Jak vidíš momentální formu týmu? Máte na to být výš, nebo umístění odpovídá vašim schopnostem?

Rozhodně máme na to být v tabulce výše, než jsme teď. Máme velice solidní brankáře, kteří nás už několikrát podrželi. Od listopadu za nás pravidelně nastupují také Lukáš Stehlík s Ondřejem Balážem, takže tým máme silný, ale bohužel nenaplňujeme očekávání.

V čem vidíš příčinu neúspěchu s papírově slabšími soupeři? Nejednoho soupeře z vyšších příček jste dokázali potrápit a dokonce i obrat o body, ale naopak v zápasech, které jste měli bez větších problémů vyhrát, jste body zase ztratili…

Vůbec netuším, čím to je, že dokážeme porazit Karlovy Vary nebo Spartu a pak se slabšími týmy prohrát. Naše výkony jsou dost nevyrovnané. Jeden zápas dokážeme podat neskutečný výkon a druhý zápas jsme jako vyměnění.

Jak se cítíš zpět v prostředí českého hokeje po návratu z Finska?

Cítím se skvěle. Měl jsem kvalitní letní přípravu, díky čemuž jsem nastupoval do začátku sezony s výbornou fyzičkou. Jsem teď také lépe silově vybavený. Na tom jsem hodně zapracoval ještě v mém předchozím působišti ve Finsku.

Je stále vaším cílem dostat se do play off, nebo se spíše soustředíte na záchranu juniorské extraligy?

Určitě ještě pořád koukáme směrem do play off. Pokud to však nevyjde, budeme muset udělat všechno pro záchranu extraligy.

Zápasy - Dorost dnes

Skvěle! Dorost zasypal Slavii šesti góly a z Edenu veze tři body

Ve čtvrtek doma litvínovští dorostenci podlehli vedoucím Karlovým Varům, dnes na ně čekal další nepříjemný oříšek - druhá Slavia Praha. A Verva dokázala svého soupeře naprosto zaskočit.
Více >
Zápasy - Junioři včera

Junioři​ smazali dvoubrankové manko, nakonec ale s Plzní padli

Mladí hráči Vervy zakončili první fázi soutěže osmi nezdary, posledním soupeřem byla plzeňská Škoda.
Více >
Zápasy - Dorost před 3 dny

Dorost v desetigólové přestřelce podlehl Energii

Velmi tvrdý oříšek čekal na litvínovské dorostence, ti totiž doma směřili síly s aktuálně vedoucím celkem tabulky. A nutno podotknout, že svou kůži nedali vůbec zadarmo.
Více >
×
Odehrané 17:00 | Muži
HC Vítkovice Ridera
HC VERVA Litvínov