Vyrovnaný zápas jste ztratili až v prodloužení. Jak bys zhodnotil vývoj utkání?

"Utkání hodnotím negativně, protože jsme si ho prohráli sami, naší nedisciplinovaností. Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém jsme měli trochu více ze hry, ale bohužel to dopadlo, tak jak to dopadlo."

První branku jsi připravil a druhou sám vstřelil. Jak jsi spokojen se svým výkonem?

"Každý zápas se snažím hrát svoji hru, chci být vidět, což se mi dneska povedlo. Byly tam ale i chyby, kterých se příště musím vyvarovat. Chci pochválit spoluhráče z lajny, kteří mi hodně pomáhali, konkrétně Kyslíka, Šáru a později Fíšu."

Chomutov v souběžně hraném zápase s Plzní ztratil, tím jste získali jistotu třetího místa. Věděli jste o prohře Pirátů během vašeho utkání?

"Sledovali jsme to, ale já osobně jsem se snažil na to nekoukat a připravit se pořádně na zápas, abych podal co nejlepší výkon. Nebudu lhát, ale hráli jsme bez stresu, jelikož jsme věděli, že už jsme postoupili."

Základní část jste zakončili na třetím místě s dvoubodovým náskokem právě na Chomutov. V průběhu jste však byli i na první příčce, jak hodnotíte konečné umístění?

"Nevím jak ostatní, ale já určitě pozitivně. Někteří z nás si poprvé v životě zahrají playoff, na které se všichni moc těšíme. Myslím si, že kdybychom zůstali u té hry jako na začátku, tak jsme mohli být klidně první. Důležitý je postup, který nám teď už nikdo nevezme."

Připravovali jste se na dva poslední zápasy s Vary a Slavií nějak jinak, než na ostatní duely?

"Na ledě jsme trénovali pořád stejně, akorát jsme se zaměřili více na nedostatky. Jinak příprava proběhla úplně normálně jako obvykle. Bohužel jsem se nemohl naplno zúčastnit tréninku v posilovně, protože jsem měl problémy se zády, které mě limitovaly."

Jak těžké pro mužstvo bylo se zvednout po sérii proher v říjnu?

"Určitě dost těžké, ale tohle mužstvo má potenciál a zvedlo se. Důležitý byl zápas na Kladně, tam kdybychom prohráli tak si myslím, že by to dopadlo úplně jinak. Pak byly samozřejmě důležité poslední tři zápasy, chtěl bych vyzdvihnout hlavně výkon v Chomutově, kde jsme to vyhráli díky bojovnosti a týmovému výkonu."

V posledních důležitých kláních vám pomohl i útočník Pavel Kordule. Jak se ti s ním hrálo v lajně?

"S Kordym jsme velmi dobří přátelé, jsme spolu v kontaktu skoro každý den. Přáli jsme si to strašně moc a věřili, že si spolu zahrajeme. Musím říct, že mi strašně pomohl, když jsem vypadl ze sestavy kvůli svému chování. A jak se mi s ním hrálo? S takovým hráčem to jde samo. (směje se) Doufám, že spolu budeme hrát víc zápasů a užívat si hokej tak, jak umíme."