V dosavadní ročníku na sebe kluby narazily již dvakrát. Jejich střetnutí se nesou ve vyrovnaném duchu. V úvodním zápase přetlačila Verva Kometu 2:1, o měsíc a půl později se radovali Moravané. Litvínov na brněnském kolbišti prohrál 3:4 po nájezdech.

Úspěšná léčba Kýhosem

Verva má za sebou několik zápasů pod staronovým koučem a začínají být vidět výsledky. Ze tří zápasů, zvítězil Litvínov ve dvou. Zkrat přišel pouze v zápase proti Olomouci, kdy Litvínov nedokázal proměnit šanci a odjel bez bodu. Svou ofenzivu Litvínov vyztužil Edwinem Hedbergem, švédským reprezentačním útočníkem. Nad jeho startem proti Brnu ale visí otazník.

V posledním zápase před reprezentační pauzou vyzvali Severočeši kladenské Rytíře. Hosté se museli obejít bez několika ofenzivních opor. Úvodní třetina patřila domácím, kteří neúnavně pálili na brankáře Godlu. Ten však všechny střely pochytal a jeho štěstí se přeneslo i do druhé třetiny. Během druhého dějství zaznamenali chemici herní výpadek a Kladno je přehrávalo.

Černožlutá smršť udeřila až v samotném závěru. V průběhu pěti minut slavili branky Jarůšek, Petružálek a Myšák. Z vyrovnaného zápasu byla záhy exhibice a Litvínov vedl 4:0. Na produktivitu domácích doplatil Godla, kterého nahradil Cikánek. Minutu před koncem upravil skóre na konečných 4:1 Kanaďan O´Donnell.

„První třetina od nás byla perfektní,“ řekl na adresu prvního dějství Jindřich Kotrla. „Akorát jsme nevyužili vyložené šance,“ dodal jedním dechem. „Do druhé třetiny jsme vstoupili špatně, chybovali jsme a ztráceli puky ve středním pásmu, což vyrovnalo hru,“ pokračoval asistent trenéra Kýhose. „Do třetí třetiny jsme vstoupili jako do té první, kdy se nám podařilo dostat soupeře pod tlak, proměnit vyložené šance a vyhrát zápas,“ uzavřel hodnocení Kotrla.

Podobnou optikou viděl utkání také dvojnásobný střelec Richard Jarůšek. „Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale bohužel jsme z toho nedali gól. Podařilo se nám to až později,“ prohlásil bezprostředně po utkání. „Musím říct, že se to zvedlo a je to vidět. Pan Kýhos k tomu dodal svoje poznatky, my se jen snažíme je plnit,“ řekl na adresu nového kouče bývalý útočník Sparty.

Nejlepším týmovým nahrávačem je Jakub Petružálek, který nastřádal 14 asistencí. Druhá příčka patří Richardu Jarůškovi, jenž jich má u svého jména devět. Bronz uhájil Martin Hanzl, jenž se podílel na osmi gólech. Z obranných řad vede Tomáš Pavelka, který zaznamenal 6 asistencí.

Muellerův návrat

Fanoušci Komety doufali v jiný průběh sezony. Po špatných výsledcích skončil trenér Fiala na jehož místo se vrátil Libor Zábranský. Ten dal věci do pohybu a mizerně hrající Brno posílil. Na trenérskou lavici zamířil Radek Bělohlav, který bude v moravské metropoli plnit roli asistenta. Do kádru přibyl také Tomáš Vincour, útočník ukončil hostování v Hradci a vrací se do Komety.

Moravané v pondělním utkání zavítali do Třince, kde je čekali tamní Oceláři. Brněnští chtěli zlomit nelichotivou sérii, kdy nedokázali už déle jak měsíc a půl získat tři body na venkovním hřišti. Proti mistrovi české ligy to byla ale jiná písnička. Skóre otevřel Zaťovič, jemuž asistoval navrátil Peter Mueller.

Srovnání přinesla dělovka Gernáta, kdy kotouč prošel až za Vejmelkova záda. Brno ale poté sešláplo plyn a třemi brankami během devíti minut Třinci odskočilo. Radoval se Plekanec, znovu Zaťovič a na závěr si připsal přesilovkový gól Peter Mueller. Velkým plusem byl také výkon brankáře Vejmelky, který pochytal 38 střel a pouze jeden prošel za jeho záda.

„Myslím, že jsme do utkání vstoupili lépe, byli jsme aktivnější a povedlo se nám skórovat,“ hodnotil úvodní dějství Kamil Pokorný. „Ve druhé části si vytvářely šance obě mužstva, nám se povedly dva góly z brejků,“ pokračoval. „Musím za celý zápas pochválit naši obranu. Poslední část vypadala opticky lépe pro Třinec, ale vyhrávali jsme osobní souboje, dostávali jsme se k odraženým kotoučům a co prošlo, to pochytal výborný Vejmelka,“ uzavřel konferenci Pokorný.

Nejlepším asistentem je Petr Holík, který jich posbíral sedmnáct. O dvě méně má česká legenda Tomáš Plekanec. Na dělené bronzové příčce se nachází kapitán Martin Zaťovič a bývalý obránce pražského Lva Ondřej Němec.