Litvínov se dnes připravoval na víkendové zápasy 8. a 9. kola O2 extraligy.

Netrénoval Jiří Šlégr, nad jehož bolavými zády a startem v dalších zápasech stále visí otazník. Tým dále nepočítá s obráncem Martinem Tůmou a útočníkem Lukášem Rindošem. Naopak zadáci Radim Skuhrovec a Ondřej Poživil, zraněni shodně na hlavě v zápase v Liberci, chtějí být v pátek připraveni hrát.

Tým po sedmi kolech ztrácí na účast v play off šest bodů. Páteční soupeř, loňský nováček z Mladé Boleslavi, je letos pro všechny těžkým oříškem a pravidelně boduje. Přesto se těžko v soutěži hledá výrazně příhodnější duel k zastavení série pěti porážek, než je ten v rámci 8. kola.

Lídrem Středočechů je Richard Král, působící v nejvyšší soutěži již neuvěřitelné třetí desetiletí. V posledním zápase Bruslařský klub rozdrtil Kladno 5:0 a má na kontě mimo jiné i venkovní skalp mistra z Karlových Varů. Boleslav Litvínov dosud porazil ve všech čtyřech extraligových zápasech, i když dva se nerozhodly v normální hrací době.

Právě karlovarská Energie bude v neděli dalším sokem čermožlutého kolektivu. Podkrušnhorské derby napíše už svou 57. kapitolu. Litvínov dosud uspěl ve dvaceti případech. Loni protivníka zdolal třikrát v řadě, aby s ním pak pětkrát za sebou prohrál, včetně prodlužovaných utkání v play off.

Ale nejdřív je tu páteční utkání. Litvínov doma potřebuje zabrat a rád by navázal na to pozitivní z úterního zápasu v Liberci, kde prohrál jen těsně a spíš smolně. Za předpokladu zlepšené koncovky by rád konečně slavil vítězství.