V televizních zápasech se letos Litvínovu daří. V dosavadních šesti utkáních získal 14 z 18 možných bodů! Prohrál jen těsně ve Varech.

Zvítězil i v prvním duelu s „Bolkou“ venku 19. září. Brankou obránce Guly z poslední minuty 4:3.
Odveta v Litvínově přinesla také tři body Vervě, tentokrát za výhru 3:1.

Obránce Matěj Stříteský v létě po šesti sezónách v Litvínově oblékl boleslavský dres. V předchozích dvou vzájemných zápasech zaznamenal gól a nahrávku, obojí se mu podařilo při duelu ve středních Čechách.

Naposledy byl tým Bruslařského klubu doplněn o obránce Trončinského z Třince. Mužstvo trenéra a kapitána (otce a syna) Výborných válí hlavně venku, naopak trochu zápasí s domácími duely.

Ten rozdíl je výjimečně propastný.
Zatímco zvenku přivezla Boleslav do tohoto víkendu na (skoro)nováčka vynikajících 24 bodů, doma jich získala pouhou polovinu, jen tucet. Tuhle bilanci bude určitě chtít v neděli změnit.

V pátek Středočeši nestačili v Praze na favorizovanou Spartu, podlehli jí 1:4. Jedinou branku vstřelil až za stavu 0:4 Mikulík. Tím se Sparta dostala v tabulce tři body za Litvínov.

Verva v pátek odevzdala na ledě všechny síly proti vedoucímu Třinci. Tým znovu ukázal sílu a morální vlastnosti. Po smazání čtyřbrankové ztráty v Plzni otočil stav proti Ocelářům během druhé třetiny z 0:2 na 3:2. Závěr ale tentokrát patřil soupeři.

Viktoru Hüblovi a Martinu Ručinskému patří první dvě místa v kanadském bodování Tipsport extraligy!
Vylepší si v neděli svou bilanci?

Doplněno 14. 12.:
Do hry už možná bude nasazen útočník František Lukeš, který kvůli zranění v utkání ve Zlíně a následné rekonvalescenci vynechal posledních devět zápasů. Pak by logicky došlo k drobným korekturám v sestavě. Jako druhý brankář pojede Jakub Soukup, jako sedmý bek Marek Kasal. Marek Baránek je k dispozici výběru ČR do 20 let. Další personální změny oproti pátku by být neměly.

HCVL možná bude potřebovat získat bod k udržení druhé příčky. Sparta hraje ve Varech už od 15:30 a může náskok smazat, má navíc lepší skóre.

BKMB drží před zápasem hraniční desáté místo a tam je každý bodík dvojnásob cenný. Má stejně bodů jako jedenácté Vítkovice.