Oba týmy na společný ligový duel teprve čekají, naposledy změřily síly v rámci Generali Česká Cupu. Tehdy Litvínov v prvním utkání vyhrál 1:0, jediným střelcem byl Patrik Zdráhal. Odveta se nesla v košatějším duchu. Skóre otevřel Rachůnek, ale Verva se díky brankám Pospíšila a Hübla vrátila do zápasu. Po přetahované na světelné tabuli svítil výsledek 3:3, a tak se prodlužovalo. O osudu rozhodly až nájezdy, ten rozhodující měl na svědomí Gríger.

Pomalu, ale jistě

Verva postupně začíná sílit. Nový trenér Vladimír Országh vtiskl svým svěřencům jasnou taktiku a ta se začíná projevovat. Litvínov kombinuje a pravidelně střílí. Dokáže si vypracovat šance, které (zatím) neproměňuje, ale i na to dokáže bývalý reprezentant najít recept. Důkazem toho je zápas proti Zlínu, kdy Verva vystřelila na branku čtyřiačtyřicetkrát, ale skórovala pouze jednou.

V utkání s Berany měli litvínovští jasný cíl, chtěli vyhrát. Úvodní minuty patřili hráčům v černožlutých dresech, hosty často zachraňoval brankář Kašík. Zlín ale ve druhé třetině ukázal drápky, to krotil pro změnu Denis Godla. Misky vah se převážily ve 27. minutě, kdy přesně mířil Viktor Hübl. Jeho dělovka rozhodla o dělbě bodů, protože další střely už brankáři za svá záda nepustili.
Litvínovští se radovali z první výhry na domácím ledě. Ke štěstí chyběl už jen domácí kotel.

„Odehráli jsme dobrý zápas od začátku až do konce,“ nešetřil chválou trenér Vervy. „Získali jsme první body na domácím ledě, do půlnoci se budeme radovat, pak se musíme připravit na další zápas,“ dodal nekompromisně Vladimír Országh.

„Začali jsme aktivně a chtěli jsme na Zlín vlítnout a to se nám povedlo,“ rozpovídal se zeširoka Viktor Hübl, jediný střelec úterního zápasu. „Předvedli jsme poctivý výkon, co se týče defenzivy, kluci zvládli důležitá oslabení,“ děkoval skrze mikrofon svým spoluhráčům. „Musíme mít větší bodové příspěvky a hlavně přidat góly v přesilovkách,“ okomentoval hubené vítězství litvínovský veterán.

Ve statistickém okénku se podíváme na trestné minuty, nejvíc jich posbíral Viktor Hübl. Forvard si odseděl šestnáct minut, o dvě méně má na kontě kanadský obránce Aaron Irving. O třetí místo se dělí Oskars Cibulskis a Tomáš Pospíšil, oba mají shodně osm minut.

Vysoká prohra

Tým Patrika Augusty se sbírá z jednoznačné porážky od Vítkovic. Úvod byl energický, ale postupně aktivní tempo opadlo. Hosté často sahali po bodech, do reality tuto myšlenku uvedl Lukáš Krenželok, který dorážel za Kváčova záda. O chvíli později tečoval ránu Poláka Tomáš Kubalík. Na konečných 0:3 uzavřel ex-liberecký Dominik Lakatoš.

Liberci patří po nadějném začátku sezony čtvrtá příčka, s čímž se pod Ještědem nechtějí spokojit.

„Myslím si, že utkání rozhodla druhá třetina, ve které jsme neproměnili spoustu šancí,“ řekl po zápase Patrik Augusta. To dokládá i poměr střel, protože Liberec jich stihl 40, Vítkovice o devatenáct méně. „Na začátku třetí dvacetiminutovky dali hosté rychlý gól, poté to perfektně odbránili,“ pokračoval.
Tygři mimo jiné nevyužili ani jednu přesilovku, takřka dvě minuty trvala početní převaha 5 na 3. Ani to však liberecké nenakoplo ke skórování.

„Ne nadarmo se říká, že s nevyužitou přesilovkou nelze vyhrát,“ pravil po prohře útočník Michal Bulíř. Zároveň jedním dechem dodal: „Není ale prostor na vymlouvání, šance musíme proměňovat.“ Liberec aktuálně střídá výhry s prohrami, což se odráží na bodových ziscích. „Potřebujeme konečně nějakou vítěznou sérii, která nás zase nakopne,“ uzavřel povídání útočník.

Trestných minut nejvíce nasbíral Petr Jelínek, u jehož jména svítí osmnáctka. V patách mu je další forvard, Jaroslav Vlach, který má o dvě minuty méně. Bronz patří čtveřici obránců, kteří na trestné proseděli osm minut. Jedná se o Ronalda Knota, Tomáše Havlína, Mislava Rosandiče a Lukáše Dernera.