Po reprezentační přestávce se opět rozjíždí zápasový kolotoč i u týmu litvínovských dorostenců. Ti si z posledních dvou mačů odnesli porážku 2:3 od PZ Kladno a výhru 3:1 nad Třemošnou. I přes několik šancí nedokázal během úvodní části hry ani jeden tým překonat soupeřova brankáře a do kabin se tedy i po Broučkově střele do tyče odcházelo za bezbrankového stavu. Po výměně stran darovali Chemici hostům přesilovou hru 5 na 3. Ta Meteoru nevyšla a na řadu přišla jeho dvě po sobě jdoucí vyloučení. Když na lavic hanby Beníšek vystřídal Fialu, dostal se k důraznému zakončení z brankoviště Filip a protlačil touš do sítě.

Na něj šťastnou brankou z otočky zareagoval po startu 3. třetiny Adámek. Třemošná měla k dispozici další dvojnásobnou početní převahu a konečně ji dokázala zužitkovat. Krocker ještě ani nestihl opustit prostor dveří při cestě z trestné lavice a Pešek už začínal slavit. Rána tahem na vzdálenější tyč se ukázala jako nedosažitelná pro Čermáka. Meteor ke konci zápasu cítil šanci na vyrovnání. Po Broučkově vyloučení zamířil hostující brankář na střídačku, a to otevřelo možnost pro Deje, jenž z vlastní třetiny mířil přesně a ukončil tím veškeré snažení hostů.

Trenér Nosek se k zápasu vyjádřil takto: "Dnešní zápas nebyl pro oko diváka asi nic moc hezkého, ale my jsme potřebovali, aby se kluci chytli. Tak jsme potřebovali urvat 3 body, takže jsme za body strašně rádi, i když to nebyl žádný hezký hokej."

Škoda Plzeň. Momentální lídr tabulky si nejprve poradil s Rytíři Kladno (5:1) a v přímém souboji o první místo v tabulce porazil Karlovy Vary 5:3. V gólově bohatém utkání odcházeli po Príhodově trefě do kabin šťastnější hráči z lázeňského města. Ve druhé části však přišel zvrat. Dva góly Marcela a jedna úspěšná střela Hodináře znamenaly dvoubrankové vedení Plzně. Na tuto smršť však dokázal zareagovat Kupča, který přiblížil svůj tým na dostřel. Škodovce se ale více líbilo dvoubrankové vedení, které na stranu svého týmu vrátil Hauser. Utkání ještě zvládl zdramatizovat Botoš, jehož branku později následovala pouze Soukupova trefa do opuštěné branky.

"Skvělé utkání, hrálo se o první místo. První třetina byla z naší strany horší, prohrávali jsme. V prostřední části jsme se o sto procent zlepšili, tlačili jsme soupeře, dostali jsme se do vedení 3:1. Tam jsme ale měli velké šance a kdyby se nám podařilo ještě jednou skórovat, tak by zápas byl asi rozhodnutý. Místo toho jsme zbytečnou chybou vrátili soupeře zpět do hry. Ve třetí třetině už to byl takový vabank. Jsme moc rádi, že jsme to dnes zvládli, byl to opravdu infarktový zápas," řekl o výkonu svých svěřenců Petr Kořínek.

Kanadské bodování dorostenců stále vede neohrožená dvojce Vopat-Brouček. Jan Vopat okupuje první místo s dvaceti body (7+13) a Dominik Brouček místo druhé se ziskem osmnácti bodů (7+11).

Králem brankoviště je týmová jednička David Čermák s úspěšností zákroků 91,08% a 2,52 inkasovanými góly na zápas.