Preview A-tým 30.09.2023
Autor: Kamila Stříteská

Přidá Verva šestou výhru nad Třincem?

V prvoříjnovém zápase vyzvou litvínovští k souboji třinecké Oceláře. Chemici se vezou na vítězné vlně a připsali si již pět výher v řadě. Natáhnou šňůru, nebo budou úspěšnější hosté z Třince? Nedělní utkání začíná v 17:30 hodin.

Až snový start zažívají svěřenci Karla Mlejnka. Po úvodní porážce se totiž chemici vezou na vítězné vlně. V pátečním klání se Litvínov představil na domácí půdě s mladoboleslavskými bruslaři. Velice vyrovnaný souboj rozhodla třetí třetina. „Každá výhra dodá sebevědomí jak jednotlivcovi, tak týmu. V zápasech ukazujeme výborný charakter, zatím jsem spokojený," lepší uvedl kapitán Vervy Matúš Sukeľ. Díky dosavadnímu průběhu sezony se Litvínov právem nachází na 3. místě v celkové tabulce se ziskem 14 bodů. V bodování se velice daří Jindřichu Abdulovi (5+2) a je nejlepším střelcem chemiků.

Litvínov si velice slušně vede také v přesilových hrách a zejména při hře v oslabení. Z 31 oslabení Verva inkasovala pouze 2 góly a procentuální úspěšnost se pohybuje nad 93%. Navíc chemici dokázali ve vlastním oslabení také jednou skórovat.

Z kabiny Ocelářů

Doposud se Třineckým podařilo vyhrát tři utkání a nachází se na 9. místě. Vzestup Ocelářů zastavil v pátečním klání Hradec Králové, když se Třinci nepodařilo vstřelit ani jednu branku a zároveň jich rovnou pět inkasovali. Velmi těžko jsme se dostávali do šancí a když už jsme si něco vytvořili, tak jsme to neproměnili. Soupeř trestal z protiútoků, byl silnější v osobních soubojích. Byl to pro nás těžký zápas, soupeř vyhrál zaslouženě," uvedl pro klubový web trenér Třince Vladimír Országh.

Nejproduktivnějším hráčem draků je Martin Růžička (2+5) a posléze Daniel Voženílek (3+2). V brankovišti dostává přednost Marek Mazanec s aktuálními 90,91%. 

Poslední vzájemné utkání, které ukončilo předkolo loňského play-off

Zápasy - Junioři před 2 dny

Junioři padli v Liberci kvůli nepovedené druhé části

Mladí hráči Vervy se dnes naposledy představili v první fázi soutěže mimo své mantinely, vycestovali do Turnova k souboji s Libercem.
Více >
Zápasy - Dorost 25.11.2023

Dorostencům zápas v Liberci utekl ve druhé třetině

Ve čtvrtek Verva dokázala na svém ledě vynuloval Mladou Boleslav, dnes na tento výsledek toužila navázat v Liberci. Karty byly před zápasem rozdány jasně, sedmý Litvínov ztrácel na svého soupeře v tabulce jediný bod, v případě výhry ho tak mohl přeskočit, to se bohužel ale nepovedlo.
Více >
Zápasy - Junioři 25.11.2023

Junioři ztratili zápas v poslední periodě

Mladí hráči Vervy sehráli se Spartou vyrovnaný duel, ten jim ovšem protekl mezi prsty ve třetím dějství.
Více >