Vzájemné zápasy jsou v duchu vyrovnaných střetnutí. V 9. kole porazila Energie Vervu těsně 4:3. Na konci listopadu chemici prohru oplatili. Tehdy o třech bodech rozhodl přesilovkovým gólem Tomáš Pavelka. V posledním vzájemném mači slavily Karlovy Vary až po prodloužení, kdy jim výhru vystřelil Rachůnek.

Hurá z posledního místa

Litvínov zažil povedený týden. Verva si vyšlápla na silný Třinec a po výhře 5:2 začala pokukovat po nesestupových příčkách. Těžký los přidělil Severočechům dalšího soupeře z jiné váhové kategorie, tentokrát Hübl a spol. odcestovali do Hradce Králové, kde čelili tamnímu Mountfieldu.

Utkání začalo katastrofálně, po třech minutách se radoval Cingel. Svého parťáka napodobil v přesilové hře Jergl a vyhlídky na body byly v mlze. Jarůšek sice vstřelil kontaktní branku z ojedinělé šance, ale Mountfield držel otěže utkání. V závěru první třetiny pálil přesně Klíma a zdálo se, že zkušený Hradec si výhru pohlídá.

Chyba lávky, Litvínov na konci druhé dvacetiminutovky slavil díky Pospíšilovi. Domácí sice znovu odskočili, ale to bylo z jejich strany všechno. Poté už pálili hráči v černožlutých dresech. Nejdříve přesně umístěnou trefou rozjásal početný fanklub Mahbod. O dvě minuty později vyrovnal Richard Jarůšek. Úporný boj se protáhl až do samostatných nájezdů, kde se Verva prosadila třikrát, Hradec ani jednou. Rozhodující penaltu zaznamenal Viktor Hübl.

„Do zápasu jsme vstoupili hrozným způsobem, naše první třetina byla naprosto katastrofální,“ nešetřil hráče Jindřich Kotrla. „Myslím, že jedna z nejhorších v sezóně,“ dodal jedním dechem. „Po třetině jsme si k tomu v kabině něco řekli a do druhé třetiny jsme s tím vstoupili. Zjednodušili jsme hru, začali si to dávat za jejich obránce, napadat,“ nastínil strategii. Pravdou je, že ve druhé třetině Verva svého soupeře přestřílela.

„Dostávali jsme soupeře pod tlak a tím jsme celou hru vyrovnali. Dotáhli jsme se na soupeře,“ komentoval Pospíšilův gól. „Ve třetí třetině nám však soupeř v prvním střídání opět odskočil na rozdíl dvou gólů, ale my jsme zůstali u stejné hry jako ve druhé třetině,“ pravil na pozápasovém hodnocení. „Myslím si, že v prodloužení jsme měli více šancí a nájezdy od nás byly parádní. Získali jsme dva body a musím pochválit gólmana, který dnes odvedl velmi dobrý výkon,“ uzavřel Kotrla.

Po devítigólové bitvě vylepšil své statistiky Richard Jarůšek, který má na svém kontě 20 branek a 15 asistencí. O čtyři body méně nastřádal Jakub Petružálek. Jarůškův parťák z útoku Martin Hanzl zaznamenal už 28 bodů a překonal své extraligové maximum. V obraně vede Jan Ščotka se čtrnácti zápisy.

Karlovy Vary do play-off?

Boj Energetiků o vyřazovací boje pokračuje. Hráči s „éčkem“ na hrudi jsou na hranici šestého a sedmého místa, a proto bojují o každý bod. A že není nic jisté ví snad všichni, protože stačí dvě tři zaváhání a Karlovy Vary mohou být mimo postupové pozice. Proti Vervě musí zabrat, protože mají na krku dvě vysoké prohry. Nejdříve nestačily na Spartu, poté padly s Třincem.

Do domácího utkání s Oceláři vyrazili karlovarští s nejmladším brankářským tandemem ve své historii. Janu Bednářovi kryl záda Patrik Hamrla. Třinec odstřeloval Bednáře od samého začátku, po třech minutách karlovarský gólman povolil, branku slavil Matěj Stránský. Energie reagovala tečovaným gólem Grígera.

Poté úřadovali hosté, slavil Vrána, Galvinš a Gernát. Naději vykřesal karlovarský Eminger, ale důrazná odpověď přišla ve třetí třetině. Dvakrát se prosadil Milan Doudera. Nejdříve pálil od modré, poté využil rychlého vhazování.

„V zápase bylo několik momentů, které rozhodly. Prvním byl ne zrovna ideální vstup do utkání, první třetinu jsme měli odehrát lepším výsledkem a menším rozdílem,“ popisoval začátek zápasu Tomáš Mariška. „Měli jsme několik šancí, které jsme nevyužili, dostali jsme laciné branky, Třinec se dostal poměrně lehce do vedení,“ dodal.

„Poté za stavu 2:4, kdy jsme se zlepšili, zatlačili jsme, jsme nevyužili přesilové hry a nedotáhli jsme se blíž,“ hledal důvody prohry Mariška. „Potom jsme těžko mohli ve třech lidech vzdorovat také ofenzivní síle, jakou má Třinec,“ uzavřel hodnocení člen realizačního týmu.

Bodově se nejvíce daří Tomáši Rachůnkovi, jenž nasbíral 49 bodů. Druhé místo okupuje Jakub Flek, který má na svém kontě 37 zápisů. O dva méně zaznamenal Dávid Gríger. V defenzivě se nejvíce daří Petru Šenkeříkovi, zkušený bek byl u 5 gólů a na dalších devatenáct přihrál.