Preview A-tým 23.08.2021
Autor: Kamila Stříteská Ströer

Příprava pokračuje, Vervu navštíví plzeňská Škodovka

Po týdenní zápasové pauze čeká chemiky další přípravné utkání. Tentokrát na litvínovskou půdu dorazí soupeř z Plzně. Utkání začíná v 17.30 hodin.

Litvínov má za sebou již tří přípravná klání, ze kterých vzešel dvakrát vítězně. Posledním sokem se stali kladenští Rytíři v čele s Jaromírem Jágrem. Kladno přivezlo téměř kompletní sestavu, ve které nechyběli nové tváře. Domácím se podařilo otevřít skóre ve 26. minutě zásluhou Lukáše Stehlíka. A ve 32. minutě dal pomyslnou třešničku svému prvnímu startu v dresu Litvínova Giorgio Estephan, když zajistil Vervě dvougólové vedení. Litvínovskou svatyni hájil Šimon Zajíček, jenž zvládl porci náročných zákroků a vychytal si čisté konto.

Kanaďan Giorgio Estephan si první zápas před domácím publikem velmi chválil „Fanoušci byli úžasní. Na něco podobného jsem nebyl příliš zvyklý, prvních pár střídání jsem byl překvapený. I když jsou v platnosti pořád protipandemická opatření, bylo to skvělé.” 

Pochvala v zápase ale patří celému týmu za výkon, který předvedl Utkání se mi hodnotí dobře, navíc s čistým kontem. Musím ale pochválit celý tým, protože bojoval, blokoval střely a chytal klíčové přihrávky,” říká o výkonu mužstva v utkání s kladenskými Rytíři Šimon Zajíček. 

Dvanáctidenní zápasovou pauzu využil tým k tréninkům potřebných zápasových momentů „Čeká nás týdenní pauza od zápasů, kdy můžeme pracovat na dalších věcech, které si zhodnotíme na základě odehraných zápasů,” informoval trenér A-týmu Vladimír Országh.

Škodovka podstoupila již pět přípravných klání pod taktovkou nových trenérů. Ladislava Čiháka s Jiřím Hanzlíkem vyměnila dvojice Václav Baďouček a Miloš Říha, jejich asistentem se stal sportovní manažer a bývalý plzeňský hráč Tomáš Vlasák. Z pěti zápasů vzešli západočeši třikrát vítězně. Před sezonou došlo na západě Čech k velkému průvanu v kabině a  řada hráčů tým opustila. Největšími ztrátami jsou odchody Milana Gulaše, Dominika Frodla a Petra Straky. Z týmu odešlo celkem jedenáct hráčů a Plzeň přivítala osm nových tváří.

Naposledy se indiáni utkali s mladoboleslavskými bruslaři, se kterými padli v odvetě 1:5. Úvodní branku zaznamenal Petr Kodýtek ve 12. minutě, ovšem další góly skončily v plzeňské síti.

„Hodnotí se mi to těžko. V minulých zápasech jsme mohli být spokojení, dnes ne. A to prakticky s ničím. V první třetině nám ještě nechyběl pohyb, využili jsme přesilovou hru, ale pak se vše znatelně zhoršilo,” hodnotí poslední utkání trenér Miloš Říha.

Kamenem úrazu byly nevyužité přesilové hry „Měli jsme několik dobrých pasáží, ale také mnoho špatných věcí. Nedokázali jsme využít druhou přesilovku pět na tři v závěru druhé části, což asi rozhodlo,“ říká o utkání s Mladou Boleslaví útočník Tomáš Mertl. 

Podle nařízení, která jsou platná od 1. srpna, může sportovní akci ve vnitřních prostorách navštívit až 3000 lidí, a to buďto s negativním PCR testem (ne starším než 7 dní), nebo testem antigenním (ne starším než 72 hodin), případně těch, kteří v uplynulých 180 dnech prodělali onemocnění a podstoupili povinnou karanténu, jsou tak v „ochranné lhůtě“ díky protilátkám. Vstup bude dále umožněn návštěvníkům, kteří jsou proti Covid-19 očkovaní a od poslední dávky vakcíny uplynulo min.14 dní. Pro tento případ doporučujeme mít ve vašem mobilním telefonu staženou aplikaci Tečka pro snadné a rychlé prokázání vakcinace či platného testu. Očkovací certifikáty či potvrzení o testování bude kontrolovat bezpečnostní agentura u vstupu na ZS Ivana Hlinky.

Aplikace Tečka ke stažení

Všichni fanoušci musí mít po celou dobu pobytu na stadionu nasazený respirátor minimálně třídy FFP2, který bude zakrývat nos a ústa, prosíme od dodržování rozestupů a využívání dezinfekce rukou, abychom předešli šíření viru.

Vzhledem k dispozicím ZS Ivana Hlinky a splnění vládních opatření půjde do prodeje 2000 vstupenek na sezení. Vstupné pro všechny přípravné zápasy bude 80,-Kč. Držitelé klubových karet ze sezóny 2020/2021 mají vstup na utkání zdarma. Pro vstup zdarma se musí každý fanoušek na pokladně prokázat klubovou kartou a na základě prokázání obdrží vstupenku. U vstupu na stadion se opět musí fyzickyprokázat klubovou kartou. Prodej vstupenek na utkání s Plzní bude probíhat 24. srpna od 15:30 na pokladnách ZS Ivana Hlinky. 

Konto našeho srdce včera

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >