Dnes se na novou sezónu začal připravovat šestý celek minulého extraligového ročníku, tým HC Litvínov.

Hráče během letní přípravy čeká posilovna, tělocvična, hřiště, atletická dráha, běhání, náročné cyklovýjezdy do Krušných hor a tenis.

Přípravu rozpůlí stejně jako loni týdenní soustředění u moře.

Na hráče po přivítání vedením klubu čekala dnes dopoledne první tréninková jednotka na přilehlém letním stadiónu. Ke slovu přišla švihadla a pak fotbal. Počasí ideální, slunečno, teplo.

První trénink absolvovalo 21 hokejistů, někteří hráči se připravují indiviuálně nebo jsou v rekonvalescenci či v upraveném tréninkovém procesu po operacích (Reichel, Šlégr, V. Hübl, Skuhrovec, Jenáček).

František Lukeš dostal po reprezentačním srazu týdenní volno, Ivan Švarný je s mužstvem Slovenska na světovém šampionátu ve Švýcarsku.

Třikrát v týdnu čekají mužstvo dvoufázové tréninky. Součástí zápasové přípravy po dovolených bude účast v Tipsport Hockey Cupu.

Širší kádr „A“ mužstva HC Litvínov pro letní přípravu:

brankáři:
Petr FRANĚK, Jaroslav HÜBL ml., Miroslav BRZOBOHATÝ

obránci:
Jiří ŠLÉGR, Radim SKUHROVEC, Petr PUNČOCHÁŘ, Ivan ŠVARNÝ (SVK), Vlastimil KROUPA, Karel KUBÁT, Ondřej POŽIVIL, Matěj STŘÍTESKÝ, Jiří GULA, Martin TŮMA

útočníci:
Robert REICHEL, Vojtěch KUBINČÁK, Martin JENÁČEK, Viktor HÜBL, Michal TRÁVNÍČEK, Peter JÁNSKÝ, František LUKEŠ, Lukáš RINDOŠ, Jakub ČERNÝ, David ZÍMA, Martin HEINISCH, Jakub MAXA, Jan BOJER, Jan BÍZA, František GERHÁT (SVK), Tomáš PŘEUČIL

trenéři:
Jaroslav HÜBL st., Jiří KUČERA