Preview - Junioři 31.10.2019
Autor: Ondřej Mach

Pro body do Rakouska, juniorka změří síly se Salzburgem

Další hrací kolo turnaje O Pohár DHL nabídne i souboj rakouského Salzburgu s Litvínovem. Oba celky v tabulce dělí deset bodů, potvrdí chemici předzápasové prognózy a přivezou z jihu tři body? Utkání startuje v pátek od 16:00.
Parta kapitána Dufka ve středu odehrála regionální derby s Chomutovem, o poznání lepší náladu ale po zápase měli Piráti. Na Zimním stadionu Ivana Hlinky se na úvodní zásah čekalo skoro až do poloviny utkání, jako první se prosadili hosté zásluhou Lobodowskiho. Ještě před druhou pauzou chomutovské vedení navýšil Janeček, v poslední periodě stvrdili výhru Berčík a Šuráň. 

„Zhodnotil bych to tak, že šancí jsme měli spoustu, ale v koncovce jsme byli chvílemi nedůrazní a naivní a soupeř své šance proměňoval,“ nechal se slyšet trenér černožlutých Radek Mrázek. 

I přes nepříjemnou porážku Severočeši uhájili páté místo v tabulce. Nyní je čeká Salzburg, s nímž mají z minulého ročníku zápornou bilanci, když podlehli v obou vzájemných kláních. 

Z osobního hlediska se nejvíce daří Přemyslu Svobodovi (6+12), za ním je David Jindra (8+6). V brankovišti je jedničkou Šimon Zajíček.

Rakouské mužstvo prochází menší krizí, v říjnu zatím výhru slavilo pouze jednou. Poslední dva duely sehráli salzburští proti západočeským týmům, po jednoznačné prohře s Plzní body nevyválčili ani proti Karlovým Varům. 

Bitvu s Energií přitom nezačali vůbec špatně a po první třetině vedli, stejně tak tomu bylo i po té následující, i když karlovarští předtím vyrovnali. Zelenobílým však perfektně vyšlo závěrečné dějství od našeho jižního souseda odvezli všechny body. 

Nejproduktivnějším hráčem Rakušanů je Jakub Borzecki (4+7), druhé místo patří Sebastianovi Cimmermanovi (2+9). Z obrany vyniká Maksymilian Ireneusz Szuber (1+5), mezi třemi tyčemi se nejčastěji objevuje Christopher Niklas Kolarz.
Žáci před 2 dny

SOUHRN: Litvínovská pátá třída obsadila osmou příčku, podívejte se na průběh sezony

Jedno utkání zbývalo odehrát severočeským páťákům, ti o něj samozřejmě přišli kvůli pandemii koronaviru. Nade vší pochybnost by ale udrželi osmé místo a zakončili by na něm celý ročník. Jaký průběh měla celá sezona a kdo svými výkony vynikal?
Více >
Mládež 26.03.2020

Prohlášení předsedy HC Litvínov Kamila Havelky ke COVID-19

Prohlášení předsedy mládeže HC Litvínov, sportovní spolek.
Více >
Dorost 26.03.2020

Jak se dařilo dorostenecký brankářům? Nejvíce se činil Čermák

Mladé naděje v neúplné sezoně obsadily dvanáctou příčku. Litvínovští úspěšně překonali nástrahy základní části a mířili do play off. To kvůli pandemii koronaviru neproběhne. Velký podíl na dobrém výsledku mají gólmani, v brankovišti Litvínova se vystřídali tři. Jak se jim vedlo v uplynulé sezoně?
Více >