Kdy vznikla myšlenka odehrát utkání pod širým nebem v Drážďanech?

Měli jsme ji už před lety, že bychom takové utkání uspořádali na fotbalovém stadioně v Teplicích. Nicméně v rámci dlouholeté spolupráce s Drážďany jsme měli schůzku, kde jsme se zabývali otázkou spolupráce v rámci mládeže. Při té příležitosti se otevřela debata, jestli by nás případně nezajímalo sehrát náš zápas v Drážďanech. Nám se ta myšlenka líbila z několika důvodů. Především proto, že český extraligový klub nikdy v historii nehrál zápas v zahraničí v rámci soutěže, takže bychom byli první. Společně se Spartou jsme navíc jeden ze tří týmů, který nikdy nespadl z nejvyšší soutěže a Sparta Praha je pojem po celé Evropě. Takže atraktivita toho zápasu bude veliká. Můžeme také vytvořit rekord v počtu diváků na stadionu, pokud se nám stejně jako Drážďanům povede přilákat na zápas třicet dva tisíc lidí, což by byl jednoznačně extraligový rekord. Byli bychom rádi, kdyby to tak dopadlo, uděláme pro to maximum.

Jaká úskalí přináší organizování takové akce?

Zorganizovat takto pompézní akci není vůbec jednoduché. Nicméně v tom máme jednu výhodu, že Drážďany už s tím mají zkušenost a najaly si společnost, která už takovou událost uspořádala. Dostaneme k dispozici určité skyboxy a vstupenky pro partnery či možnost zakoupení vstupenek pro naše fanoušky. S BPA, která je marketingovou společností extraligy, jsme víceméně dohodnutí, jak jim vyhovět, aby partneři extraligy byly uspokojeni v rámci reklamy. Po organizační stránce to jednoduché není a ani nebude, ale jsme rádi, že se na takové akci můžeme podílet. Pro naše fanoušky to bude svátek.

Co speciálního se připravuje pro fanoušky?

Především chceme, aby to fanoušky bavilo, aby to pro ně bylo zpestření sezony. Chceme určitě vypravit několik autobusů, aby bylo vidět, že litvínovští fanoušci jedou do Drážďan na extraligový hokej. Permanentkáři budou mít na zápas slevu, aby měli za svou věrnost také nějaké zvýhodnění. Dále připravujeme reklamní památeční předměty, které budou důležité, ať už to budou čepice, šály trička a podobně, aby si mohli zakoupit něco, co si můžou schovat a jednou si říct, že Litvínov byl první, kdo hrál extraligu za hranicemi České republiky. Takovéto benefity pro fanoušky připravujeme.

Litvínov má o osm tisíc obyvatel méně, než je kapacita drážďanského fotbalového stadionu. Jak fanoušky na stadion dostat?

Já si myslím, že zápas pod širým nebem je atraktivní už jen tím, že hrajeme na fotbalovém stadionu. Když vidíme podobné zápasy v Americe v NHL, tak je to hlavně ojedinělý zážitek a tím, že bychom měli být vůbec první a je to v takovém měřítku lidí, tak to pro diváka může být velice atraktivní.