Olomouci má letos Verva co vracet: porážkou právě s červenobílými doma 0:3 začala série litvínovských nezdarů, která se nakonec natáhla až na devět. A duel 17. září byl také prvním ze třinácti zápasů, v nichž Verva nevyhrála za tři body.

Hanáci ve své „Plech aréně“ vyhráli poslední tři utkání. Sklonit se před nimi postupně museli Jihlava, Chomutov i Plzeň.

Páteční kolo předehrávali v Liberci už ve čtvrtek a vybojovali bod za remízu 2:2 v základní hrací době. V samostatných nájezdech byli úspěšnější Tygři.

Svěřenci trenéra Zdeňka Venery hráli naposledy v sestavě: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, Staněk – Eberle, Knotek, Laš – Skladaný, Sundher, Burian – Ostřížek, Mráz, Strapáč – Jergl, Herman, Holec – Vlach.

Zajímavost: všechny zápasy Olomouce a i všechny minuty v nich odchytal jeden brankář, slovenský gólman Branislav Konrád.
Na aktuální soupisce Hanáků najdeme i další čtyři Slováky, dále pak Slovince Macuha a Kanaďana Sundhera.

Zajímavost č. 2: v týmu jsou syn i otec Galvasové, Jakub a Lukáš. Dělí je dvacet let věku (18 – 38). Hanáčtí Howeové…

Litvínov v pátek přemohl Spartu a ukončil dlouhé čekání na plný bodový úspěch. Na marodce zůstal zraněný Nejezchleb.

V tabulce je Verva stále poslední, ale odstup nejen na předposlední místo se už výrazně zmenšil. Na Spartu, která hned po zápase odvolala trenéra Kalouse a povolala Františka Výborného, ztrácí tým už jen šest bodů. Na Olomouc sedm, na pátou příčku jen o dva body víc.

Venku ještě Litvínov za tři body nevyhrál. Naváže na poslední dvoubodové vítězství a výkon v Hradci?
Tým postupně získává sebevědomí, bodoval už pětkrát za sebou.
Natáhne v neděli sérii?

Po devíti bodech v první čtvrtině získal HCVL ve druhé už osm bodů. Ani ve třetím zápase po svém příchodu do Litvínova nevyšel střelecky naprázdno Brian Ihnačák.

Nejvíc se nyní daří první formaci, po uzdravení Jánského a Hübla obnovili trenéři její původní složení a elitní řada je teď největší hrozbou pro soupeře. Před plným stadiónem rozhodla i duel se Spartou.
------------------------------------------------------------------
Příští týden se Litvínov představí dvakrát doma, v pátek proti Zlínu (17:20) a v neděli proti Třinci (15:30).