Vzájemná bilance hovoří jasně pro hosty, ti zvítězili třikrát v probíhajícím ročníku. Nejdříve na konci září, kdy Třinec vedl už 3:0, Litvínov tehdy dvěma góly mírnil porážku. Jednoznačněji skončil zápas 17. kola, protože Oceláři brali za výhru 2:0 tři body. Poslední utkání bylo dramatické, o výsledku se rozhodlo už v první třetině a Třinec vyhrál 3:2. Dokáže Verva prolomit nelichotivou sérii?

Poslední Litvínov

Verva okupuje čtrnáctou příčku, ta v probíhajícím ročníku zaručuje přímý sestup do Chance ligy. Chemici ztrácí na předposlední Pardubice tři body, mají však k dobru dvě utkání. Severočeši se aktuálně potýkají s prazvláštní formou. V poslední zápasech narazili na silné soupeře, se kterými odehráli vyrovnaná utkání. Pomyslnému vrcholu chyběl jen bodový zisk, protože hráči v černožlutých dresech nezvládají koncovky zápasů.

Jinak tomu nebylo ani v neděli, kdy do Litvínova dorazila Mladá Boleslav. Fanoušci viděli nervózní hokej, gólové mlčení prolomil ve druhé třetině uzdravený Samson Mahbod. Na svého spoluhráče navázal Michal Trávníček, jenž slavil branku v oslabení. Bruslaři vstřelili důležitý kontaktní gól na konci druhého dějství.

Za drama, které přinesl závěr zápasu, by se nemusel stydět ani William Shakespeare. Litvínov šel minutu před koncem do oslabení, čehož využil kouč hostů a odvolal brankáře Krošelje na střídačku. Rázem měli Středočeši dvojnásobnou přesilovou hru, tu v poslední minutě využili a poslali zápas do prodloužení. V nastaveném čase se rozuzlení nekonalo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich se více dařilo hostům, kteří dokonali obrat a připsali si dva body za výhru.

„My jsme odehráli solidní utkání, větší část zápasu jsme byli lepším týmem,“ hodnotil úvodní dějství Jindřich Kotrla. „Bohužel jsme v závěrečné části zápasu udělali hrubou chybu,“ pokračoval v popisu utkání. „Tím jsme soupeři poskytli šanci na vyrovnání a to nás stojí další dva body,“ dodal s kamennou tváří.

Více se po utkání rozpovídal Michal Trávníček, střelec druhé branky. „Nehrajeme špatně, držíme tempo s týmy ze špičky tabulky, ale chybí nám koncovka,“ pojmenoval stručně problematiku. „Dnes za to mohla dvě zbytečná vyloučení,“ dodal smírně. „Bude to boj až do konce,“ uzavřel Trávníček pozápasový rozhovor.

Statistice trestných minut vévodí Richard Jarůšek, který jich dokázal posbírat už 47. V patách mu je obránce Jiří Říha, který proseděl na trestné lavici 28 minut. O čtyři méně zaznamenal útočník Lukáš Válek.

Rozpačitý Třinec

Oceláři patří dlouhodobě k týmům, které atakují čelo tabulky. Třinec se aktuálně usadil na páté příčce, což je pro tým z Werk Areny málo. Svěřenci Václava Varadi střídají výhry s prohrami. V pátek porazili favorizovaný Hradec Králové 6:0, o dva dny později museli hledat důvody, proč podlehli regionálnímu rivalovi z Vítkovic.

O úvodní branku se postaral Chmielewski, na tu však Ridera odpověděla díky Malletovi. Kanadský útočník pálil v přesilové hře. I první gól v druhém dějství měli na svědomí domácí, tentokrát slavil obránce Doudera. Vítkovice opět srovnaly a v závěrečné části zvrátily utkání ve svůj prospěch. Na konečných 3:2 upravil Martin Dočekal.

„Vítkovice hrály velmi dobře v obranném pásmu, ztížily nám to,“ ocenil defenzivní činnost Václav Varaďa. „Mrzí mě, že nám dvakrát proklouzlo mezi prsty vedení. Inkasovali jsme všechny tři góly hrozně lacině, to nás srazilo,“ pokračoval. „Vepředu jsme nebyli tak produktivní. Hlavně ve druhé třetině jsme měli spoustu šancí, které jsme nevyužili,“ dodal na závěr třinecký trenér.

„Rozhodly naše chyby,“ řekl po neúspěšném derby Milan Doudera. „Vítkovice dobře bránily a my jsme se nedostávali do šancí,“ souhlasil se slovy svého trenéra. „Vítkovice hrají o přežití a bylo to znát,“ pokračoval důrazný obránce. „Nám by se body taky hodili, protože i horní polovina tabulky je vyrovnaná,“ uzavřel Doudera.

Prvenství v nedisciplinovanosti si vysloužil Tomáš Marcinko, jenž má na svém kontě 50 trestných minut. Jen o dvě méně „získal“ důrazný obránce David Musil. Na stupně vítězů se ještě vešel Matěj Stránský, který proseděl 42 minut.