A-tým 19.09.2013
Autor: Redakce

Proti šelmám a do pirátího hnízda! (aktualizováno)

Tento černožlutý víkend není pro slabší povahy. Přeje těm dobrodružným: v pátek bude Verva doma čelit útoku libereckých Bílých tygrů, v neděli se venku pustí do křížku s chomutovskými Piráty!

Jen bodík na kontě z dosavadních šesti možných velí Litvínovským - zejména doma! - urvat první výhru v soutěži. 
A posunout se z předposledního místa výš.

Je to trochu hloupé, ale i po dvou kolech, kdy má tabulka ještě téměř nulovou vypovídací hodnotu, veřejnost extraligové pořadí sleduje. A faktem je, že každým dalším kolem se z jejích spodních pater šplhá hůř a hůř.

(Aktualizováno): Žlutočerným chyběli v posledních dnech v přípravě oba zlatí Naganisté. Martin Ručinský nedokončil úterní trénink, jeho absence se dá odhadovat spíše na dny než týdny, ale nad jeho startem v dalších kolech je otazník. Jiří Šlégr už ve čtvrtek i v pátek trénoval, pna ledě to zkoušel také Richard Rapáč. První letošní extraligovou šanci by měl dostat útočník Pavel Smolka.
Narozeniny (23.) slaví v pátek Matěj Stříteský - blahopřejeme!

Liberec byl pro Vervu v minulém ročníku oblíbeným soupeřem, z prvních tří zápasů proti němu vytěžila osm bodů z devíti možných (3:2sn, 4:3, 5:2). Podlehla až ve čtvrté čtvrtině (3:5).
V celkové bilanci jsou Liberečtí o chlup lepší. Z dosavadních čtyřiačtyřiceti utkání přesně každé druhé vyhráli (22). Poraženi odešli dvacetkrát a dva zápasy skončily nerozhodně.

Pod koučem Pavlem Hynkem letos modrobílý tým své fanoušky nejprve na dálku nadchl výhrou v Třinci, poté zblízka trochu zklamal domácí porážkou od Plzně. Kromě současného hlavního kouče BTL, který před lety dělal v Litvínově asistenta trenérům Františku Výbornému a Jaroslavu Hüblovi, má zkušenosti s černožlutým klubem také Petr Nedvěd. Působil zde v dorostu před svým odchodem do zámoří v roce 1989. Jeho otec Jaroslav byl předním útočníkem Litvínova v 60. letech minulého století. Bratr Jaroslav byl znám jako dlouholetý obránce Sparty.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Chomutov byl jedním ze dvou celků, který - spolu s Jágrovým Kladnem - vyprodal v minulé sezóně v základní části Zimní stadión Ivana Hlinky.
Zpočátku to ve vzájemných duelech vypadalo na pokračování chomutovské pohádky po vytouženém postupu. Bratrská dvojice Martin a Michal Frolíkové se v Litvínově při výluce NHL nesešla, mladší a slavnější Michal zamířil o pár kilometrů západněji.
A první vzájemný duel v nejvyšší soutěži po 38 letech rozhodl třemi góly, byť ten vítězný - v prodloužení - zaznamenal Mrázek.

Jenže pak už kralovala Verva. V odvetě dobyla SD arénu (2:1), vyhrála i doma (6:2) a neuspěla až v posledním kole v Chomutově, kdy už měla postup do play off jistý (2:5).
Piráti s řadou nových hráčů, přivedených i v průběhu sezóny, se museli bít v play out a pak i v baráži. ELH nakonec zachránili.

V týmu pokračuje ex-litvínovský útočník Vojtěch Kubinčák. Chomutovskými odchovanci jsou Viktor Hübl a František Lukeš, kteří v létě odolali vábení Pirátů a podepsali nové kontrakty v Litvínově. Jaroslav Veverka mladší, generální manažer klubu, se v tomto měsíci vyjáddřil pro Chomutovský deník: "Chomutovští patrioti podle mého názoru neexistují. Já sám jsem přesvědčoval třeba Viktora Hübla nebo Františka Lukeše, kteří jsou zdejší odchovanci, ale i přes sliby to nikdy nedopadlo."

Letos začali Chomutovští dobře: přivezli bod z Varů (2:3sn) a doma ukořistili všechny tři Spartě (3:1).
Na nedělní duel se z Litvínova a okolí vypravuje oficiálně 61 fanoušků, další asi vyrazí samostatně.

Fotogalerie

Žáci před 2 dny

SOUHRN: Šestá třída zakončila sezonu na pátém místě

V dalším souhrnu žákovských sezon se budeme věnovat uplynulému ročníku šesté třídy. Ta po nepříznivé sérii ze začátku dokázala zlepšit svoje výkony a nakonec obsadila páté místo.
Více >
Junioři 17.05.2019

PŘEHLED: Statistické porovnání sezon juniorů

V tomto článku se podíváme na to, jak si junioři vedli v různých statistikách oproti loňské sezoně. V jakých aspektech hry se zlepšili a v jakých zhoršili? Odpověď naleznete níže.
Více >
Konto našeho srdce 16.05.2019

Hokejisté podpoří projekt Run and Help v Teplicích

HC VERVA Litvínov a Konto našeho srdce podpoří projekt Run and Help. Akci, kterou pořádají fotbalisté FK Teplice v úterý 28. května na Stínadlech podporuje HC VERVA Litvínov spolu s mosteckými Černými Andělkami. Přijďte také pomoci dětem našeho regionu.
Více >