A-tým 19.09.2013
Autor: Redakce

Proti šelmám a do pirátího hnízda! (aktualizováno)

Tento černožlutý víkend není pro slabší povahy. Přeje těm dobrodružným: v pátek bude Verva doma čelit útoku libereckých Bílých tygrů, v neděli se venku pustí do křížku s chomutovskými Piráty!

Jen bodík na kontě z dosavadních šesti možných velí Litvínovským - zejména doma! - urvat první výhru v soutěži. 
A posunout se z předposledního místa výš.

Je to trochu hloupé, ale i po dvou kolech, kdy má tabulka ještě téměř nulovou vypovídací hodnotu, veřejnost extraligové pořadí sleduje. A faktem je, že každým dalším kolem se z jejích spodních pater šplhá hůř a hůř.

(Aktualizováno): Žlutočerným chyběli v posledních dnech v přípravě oba zlatí Naganisté. Martin Ručinský nedokončil úterní trénink, jeho absence se dá odhadovat spíše na dny než týdny, ale nad jeho startem v dalších kolech je otazník. Jiří Šlégr už ve čtvrtek i v pátek trénoval, pna ledě to zkoušel také Richard Rapáč. První letošní extraligovou šanci by měl dostat útočník Pavel Smolka.
Narozeniny (23.) slaví v pátek Matěj Stříteský - blahopřejeme!

Liberec byl pro Vervu v minulém ročníku oblíbeným soupeřem, z prvních tří zápasů proti němu vytěžila osm bodů z devíti možných (3:2sn, 4:3, 5:2). Podlehla až ve čtvrté čtvrtině (3:5).
V celkové bilanci jsou Liberečtí o chlup lepší. Z dosavadních čtyřiačtyřiceti utkání přesně každé druhé vyhráli (22). Poraženi odešli dvacetkrát a dva zápasy skončily nerozhodně.

Pod koučem Pavlem Hynkem letos modrobílý tým své fanoušky nejprve na dálku nadchl výhrou v Třinci, poté zblízka trochu zklamal domácí porážkou od Plzně. Kromě současného hlavního kouče BTL, který před lety dělal v Litvínově asistenta trenérům Františku Výbornému a Jaroslavu Hüblovi, má zkušenosti s černožlutým klubem také Petr Nedvěd. Působil zde v dorostu před svým odchodem do zámoří v roce 1989. Jeho otec Jaroslav byl předním útočníkem Litvínova v 60. letech minulého století. Bratr Jaroslav byl znám jako dlouholetý obránce Sparty.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Chomutov byl jedním ze dvou celků, který - spolu s Jágrovým Kladnem - vyprodal v minulé sezóně v základní části Zimní stadión Ivana Hlinky.
Zpočátku to ve vzájemných duelech vypadalo na pokračování chomutovské pohádky po vytouženém postupu. Bratrská dvojice Martin a Michal Frolíkové se v Litvínově při výluce NHL nesešla, mladší a slavnější Michal zamířil o pár kilometrů západněji.
A první vzájemný duel v nejvyšší soutěži po 38 letech rozhodl třemi góly, byť ten vítězný - v prodloužení - zaznamenal Mrázek.

Jenže pak už kralovala Verva. V odvetě dobyla SD arénu (2:1), vyhrála i doma (6:2) a neuspěla až v posledním kole v Chomutově, kdy už měla postup do play off jistý (2:5).
Piráti s řadou nových hráčů, přivedených i v průběhu sezóny, se museli bít v play out a pak i v baráži. ELH nakonec zachránili.

V týmu pokračuje ex-litvínovský útočník Vojtěch Kubinčák. Chomutovskými odchovanci jsou Viktor Hübl a František Lukeš, kteří v létě odolali vábení Pirátů a podepsali nové kontrakty v Litvínově. Jaroslav Veverka mladší, generální manažer klubu, se v tomto měsíci vyjáddřil pro Chomutovský deník: "Chomutovští patrioti podle mého názoru neexistují. Já sám jsem přesvědčoval třeba Viktora Hübla nebo Františka Lukeše, kteří jsou zdejší odchovanci, ale i přes sliby to nikdy nedopadlo."

Letos začali Chomutovští dobře: přivezli bod z Varů (2:3sn) a doma ukořistili všechny tři Spartě (3:1).
Na nedělní duel se z Litvínova a okolí vypravuje oficiálně 61 fanoušků, další asi vyrazí samostatně.

Fotogalerie

Mládež dnes

Jan Myšák poprvé v nominaci reprezentace U20

Postupně prošel všemi mládežnickými kategoriemi, nyní si premiérově vyzkouší reprezentaci do dvaceti let. Jan Myšák jako odměnu za dobré výkony obdržel pozvánku na Turnaj čtyř zemí do Finska.
Více >
Preview - Dorost dnes

Poradí si dorost s PZ Kladno i podruhé?

Litvínovští mládežníci neměli moc úspěšné období. Po sérii dobrých výkonů a šesti výher v řadě přišel tvrdý pád na zem. Prohráli třikrát za sebou. To se jim povedlo zlomit v posledním utkání proti Hvězdě Praha. Dokáže dorost navázat na výhru a uspěje proti kladenskému PZ i ve venkovním zápase? Utkání se hraje ve čtvrtek od 14:10!
Více >
Žáci dnes

ŠESTKA: Vynulovaný Děčín, demolice Bíliny a vítězná přestřelka proti Lounům

Šesťáci se za uplynulé dva týdny ukázali hned ve třech zápasech. Nejprve díky Skleničkově čistému kontu porazili Děčín, poté rozdrtili Bílinu, když Petružálek zaznamenal 5 branek a Viedemann dokonce 11 bodů! Naposledy sehráli velmi vyrovnaný souboj s týmem z Loun. Díky dvěma brankám v poslední pětiminutovce si však poradili i s ním a prodloužili...
Více >