Jiří Šlégr o něm řekl: „Může to být hráč, který jednou bude viset na zdi.“ Když Jan Myšák 14.9. 2018 nastoupil k utkání proti Mladé Boleslavi, bylo mu přesně 16 let, 2 měsíce a 21 dní. Litvínovský talent o šest dní překonal bývalého kapitána reprezentace Roberta Reichela a stal se nejmladším debutantem černožlutých v nejvyšší soutěži.

Pochvalnými slovy na Myšákovu adresu nikdo nešetřil. „Jeho styl bruslení je neuvěřitelný. Ne on na mě, ale spíš já na něj koukám při tréninku, jak je někde jinde. Jeho bruslení obdivuji, je vidět, jak mu pomáhá trenažér skatemill. Je rychlý, střelu, myšlení i fyzičku má na extraligu taky, navíc ještě bude sílit a růst,“ říkal třeba útočník Jakub Petružálek.

„Jsem hodně překvapený jeho přístupem a dovednostmi. Tím, jak se chová v kabině a na ledě, jak přistupuje k tréninkům. Snažíme se mu předat nějaké zkušenosti, ale zároveň ho nechat hrát jeho hru, která je skvělá. Vidíme, jaký je v něm potenciál,“ chválil Myšáka kapitán Trávníček.

Šestnáctiletý benjamínek dostal prostor ve druhé útočné lajně po boku Viktora Hübla a Františka Lukeše. A už ve třetím utkání oslavil premiérovou branku v extralize. V 11. minutě zápasu s Pardubicemi dostal přihrávku od Lukeše, přebruslil obránce a v samostatném úniku přelstil Ondřeje Kacetla. Stal se tak druhým nejmladším střelcem v historii TELH.

Dobře rozjetou sezonu v lednu poznamenalo zranění kotníku. Blesková rehabilitace na bruslařském trenažéru (skatemill) ve společnosti Jakuba Čutty vrátila Myšáka na led už po šesti týdnech. Po svém návratu odehrál nejprve jeden duel za juniorku, ve kterém nasázel hattrick. Pár dní nato se opět představil na extraligovém ledě.

Na konci základní části měl Myšák na svém kontě slušných sedm bodů za tři branky a čtyři asistence. V zápasech udivoval zejména svou bojovností a odvahou, se kterou se pouštěl do soubojů s mnohem zkušenějšími a vyspělejšími hráči.

Samostatnou kapitolou je Myšákovo představení ve skupině play out. Klub už před startem skupiny avizoval, že prostor kvůli velkému náskoku na barážové příčky dostanou především mladí hráči. Usměvavý forvard chytil šanci za pačesy hned v prvním utkání. Dynamu vstřelil dvě branky a u dalších dvou asistoval. „Jsem strašně rád za důvěru, kterou jsem dostal, že si můžu zahrát přesilovky i oslabení,“ cenil si Myšák.

Litvínovský klenot nakonec ovládl kanadské bodování skupiny o umístění, v šesti zápasech zapsal 9 bodů (5+4). Sladká tečka za první sezonou v extralize přišla v závěrečném duelu. Jan Myšák vedl v šestém kole play out Litvínov jako nejmladší kapitán v historii nejvyšší soutěže. „Je pro mě čest být kapitánem,“ usmíval se po zápase. „Ale všichni víme, kdo je tady kapitán. Já jsem jen Trávu zastoupil, protože dneska nehrál. Snad jsem ho zastoupil dobře, byl to můj sen.“

Litvínovští fanoušci můžou doufat, že se jim na severu Čech rodí další hvězda. Ostatně jak sám Myšák říká: „Hrát za rodné město a pro skvělé fanoušky je to nejkrásnější, co může být.“