Dorostenci si v posledních zápasech nepočínali zrovna ukázkově. Nejprve prohráli na domácí půdě s Hradcem Králové (1:3) a v posledním zápase roku 2019 nestačili na Vítkovice. Chemici tahali hned od začátku za kratší konec, když se z dorážky trefili Petr a Přibyl. Druhý jmenovaný přidal i třetí branku svého týmu a Vítkovice šly do trháku. V cestě jim ale udělala překážku přesná trefa Špačka.

Tříbrankové vedení vrátil domácím svým třetím gólem v zápase Přibyl. Za Čermákova záda doputoval puk i popáté, a to z hole Holeníka, který trefil odkrytou část litvínovské brány. I tak ale domácí neměli poslední slovo, protože se touše ujal Brouček, jenž tváří v tvář soupeřově brankáři nezaváhal a upravil skóre na konečných 2:5.

Havlíčkův Brod se nachází ve velmi podobném rozpoložení. Také prohrál ve třech posledních zápasech, ale na rozdíl od chemiků z toho vytěžil alespoň bod. Nejprve však na domácím ledě podlehl Třinci 1:4 a následně také na domácí půdě nestačil na Kladno, se kterým sehrál vyrovnanou partii. Po bezbrankové první třetině přišla prostřední část, v níž udeřili Rytíři. Vimmer střelou pod víko otevřel skóre. Vedení si hosté přenesli i do poslední části zápasu, ve které odstartoval brankostroj.

Ullrych navýšil vedení Kladna, aby záhy snížil Bačkovský. Stíhací jízda bruslařů byla úspěšná, protože Dymákova přesná trefa donutila brankáře lovit puk ze sítě. Juřica se dokonce postaral o obrat, ale to nebylo nic platné. Kladno dokázalo ještě před sirénou vyrovnat a šlo se do prodloužení. V něm branka nepadla a na řadu přišly samostatné nájezdy. Z nich po Ullrychově vítězném gólu, odešlo Kladno jako úspěšnější tým.

"Porážka po nájezdech nás mrzí hodně, protože celý zápas jsme hráli výborně. Myslím si, že jsme byli lepším týmem, než bylo Kladno, ale doplatili jsme na neproměňování šancí. Kluci bojovali, takže jim patří poděkování. Všichni odvedli dobrou práci, ale hokej je o gólech, které jsme bohužel nedali. Zápas dopadl tak, jak dopadl. Měli jsme více přesilovek, ale Kladno eliminovalo naše střely. Pokoušeli jsme se o změnu, ale měli jsme problémy se v ní usadit," řekl po utkání trenér Hart.

A do třetice tu máme i Havířov, který taktéž nezvládl poslední tři klání. Po prohře 3:6 proti Kladnu přišla porážka v prodloužení proti Pardubicím. AZ se dostalo do vedení již v první třetině, a to po Moškořově střele do šibenice. Diváci na druhou branku čekali dlouhých pětatřicet minut. To se za Nowakova záda dostala střela z hole Nekvindy. Základní hrací doba více nepřinesla a šlo se do prodloužení. V něm byli úspěšnější hosté. Z bezprostřední blízkosti dostal puk do branky Matuška a Pardubice si připsaly bonusový bod.

Trenér Potěšil hovořil po utkání takto: "Utkání bylo samo o sobě kvalitní. Docela slušně jsme bruslili, po většinu utkání jsme byli organizovanějším a aktivnějším celkem. Bohužel při skóre 1:0 do konce utkání nevíte, jestli se to zvládne. A to se potvrdilo, když jsme dostali 5 minut před koncem gól na 1:0. Prodloužení už je loterie a dneska si v něm Pardubice uhrály ten bonusový bod. Myslím, že za výkon se stydět nemusíme, na jeden gól se ale většinou nevyhrává. Musíme se více zaměřit na koncovku a některé situace řešit efektivněji."

Teď se podíváme na to, kdo si vede v nejlépe v produktivitě. V Litvínově drží první příčku Dominik Brouček s 34 body (15+19). Na druhém místě se nachází Marek Slavík, který má na svém kontě devět branek a dvanáct asistencí. V havlíčkobrodském celku je na špici Filip Dymák (12+16) a se značnou ztrátou druhý je Adam Rauš (7+12). Jan Moškoř je nejproduktivnějším hráčem Havířova s deseti brankami a čtrnácti asistencemi. V těsném závěsu za ním je Ondřej Becher (13+9).

V litvínovském brankovišti dostává nejvíce prostoru David Čermák s úspěšností zákroků 91,70% a s průměrem 2,80 inkasované branky na zápas. Mezi třemi tyčemi havlíčkobrodské branky se nejvíce ukazuje Filip Tuček, který má úspěšnost zákroků 90,85% a průměrně inkasuje 3,43 branky za zápas. Porce zápasů je v Havířově rozdělena rovnoměrně mezi dva brankáře, ale lepší čísla má Antonín Nowak. Zvládne pochytat 92,52% soupeřových střel a průměrně dostane 1,77 branky.