Bilance: 10 zápasů, 3 – 1 – 1 – 4  (1 zápas nedohrán), skóre 23:23.

V pondělí dopoledne jsme požádali o rozhovor kouče Radima Rulíka.

Nejprve nejčerstvější věc – odehráli jste turnaj v Drážďanech. Jaký byl z vašeho pohledu?
„První soupeř byl slabší, z druhé ligy, bylo to znát. Zvládli jsme to.
S Berlínem druhé utkání bylo dobré, kvalitní. Vyrovnaný zápas, mohli jsme o gól vyhrát nebo prohrát, nakonec jsme prohráli. Dostali jsme dva góly nechci říct laciné, ale takové, že se jim dalo zabránit.
Nebylo to celkově špatné a splnilo to myslím svůj účel.
Hráli jsme v neděli čtvrté utkání v týdnu. Rozložili jsme to tak, že většina hráčů odehrála tři zápasy, ale měli jsme i formaci, která odehrála všechno. Šli jsme do toho z plné zátěže.“

Na ledě jste nepřetržitě pět týdnů. Jaká je spokojenost s přípravou?
„Teď v přípravě to ještě není o spokojenosti, to až v sezóně. Přípravu, náplň, tréninky, jsme šli nadoraz. Uvidíme, co přinese soutěž.“

Na marodce jsou nyní jestli dobře počítáme čtyři hráči, dlouhodobě nemocný brankář Petrásek a zranění Frolo, Lukeš a Nejezchleb. Jak to s nimi vypadá?
„U Tomáše Frola je to na delší dobu, asi dva měsíce, když to dobře půjde. Franta Lukeš by měl v týdnu začít trénovat. Jde o bolestivou, i když snad ne tak vážnou záležitost. Ríša Nejezchleb – tam je to svalová věc, uvidíme až budou k dispozici výsledky vyšetření.“

Dali jste šanci poměrně velkému počtu mladých hráčů. Kdo si řekl o místo v sestavě, byli jste s nimi spokojeni?
„Spokojeni jsme byli musím říct. Rozhodne se teď v posledních čtrnácti dnech. Úvahu už máme, ale nechceme to prezentovat, mohou přijít nemoci, zranění, to bychom mystifikovali. Rozhodně ti kluci ukázali, že s nimi do budoucna můžeme počítat. Budeme s nimi dál v kombinaci s Mostem pracovat.“

Zkoušeli jste třeba dát k sobě v jednom útoku bratry Hanzly, Robina a Martina…
„Došlo k tomu po zranění Ríšy Nejezchleba, zajímalo nás, jak si spolu budou rozumět. Zvládli to dobře, může to být jedna z variant.“

Složení první formace ještě hledáte?
„Ano. Tady hlavně potřebujeme, aby byl zdravý Franta Lukeš.“

Po onemocnění brankáře Petráska zkoušíte dva gólmany. Oba už nastoupili, jak to vidíte dál?
„Odchytali různé zápasy. Jarda Hübl s Polskem, zvládl to dobře, i když soupeř nebyl z nejtěžších. Tomáš Halász chytal proti Berlínu, vůbec ne špatně. Máme je na měsíc, pak se rozhodneme pro nějakou variantu, zatím je čas.“

Ve čtvrtek v Chomutově nastoupí tým v podobném složení jako 9. září?
„Ještě nevím, jak budeme ve čtvrtek hrát. V pondělí jsme dali klukům volno, v úterý máme odpoledne dobrovolný trénink a rozhodneme se ve středu. I podle toho, jak se sejdeme, které hráče budeme mít k dispozici. Také je třeba mít na zřeteli, že s Chomutovem hrajeme v extralize poměrně brzy. (Už ve 4. kole, pozn. red.).“

Na co se zaměříte ve zbytku času do 9. září?
„Hlavně chceme tým co nejlépe vyladit, abychom šli do extraligy co nejlépe připraveni a nachystáni. Dobře všechno nadávkovat, aby odpadla největší únava a zvýšily se chuť do hry, rychlost, nasazení. To je potřeba, bez toho uspět nemůžeme. Do teď jsme tréninky neupravovali a šli do zápasů z plné zátěže.“