První dotaz je nasnadě a bude stručný, i když odpověď může být dlouhá – jak ji hodnotíte?
"Sezónu hodnotím jako relativně úspěšnou, byť si myslím, že závěr nám úplně nevyšel a v play off jsem očekával naše důstojnější vystoupení. Skončili jsme pátí po základní části s tím, že jsme do poslední chvíle bojovali o první čtyřku. To myslím před sezónou neočekávali ani největší optimisté."

Jak si vysvětlujete zklamání z účinkování v play off?
"Já jsem čekal určitě víc, zejména po úspěšné sezóně, která nám přinesla i vítězství nad nejsilnějšími týmy. Neočekával jsem proto konec hned v prvním kole play off s tím, že nás Hradec poměrně jednoznačně přehraje. Pro mě byl Hradec soupeř, se kterým se dalo hrát, a tajně jsem doufal, že přes něj do semifinále přejdeme.
Příčiny? Vidím několik okolností. Jak se k nám třeba v mistrovské sezóně různé věci obracely čelem, tak teď trochu zády. Naše největší letošní posila Richard Nejezchleb se nestihla doléčit. Začal sezónu dobře, ale v říjnu se zranil a od té doby se nedostal do zápasu. Pak to bylo opakované zraněni našeho nejproduktivnějšího a reprezentačního obránce Pavelky a v neposlední řadě i zranění našeho druhého reprezentanta Robina Hanzla. Absence těchto tří hráčů, plus čtvrtého Sørvika, který byl následně po zranění ještě trochu nerozehraný, byla citelná. V zápasech, které se hrají na krev, to zkrátka bylo všechno znát. V plné sestavě by naše šance na postup byla určitě vyšší, k naší smůle byl navíc Hradec prakticky kompletní. Nechci ale hráče omlouvat, měli i tak podat minimálně bojovnější výkon, určitě aspoň ve třech z těch pěti utkání."

Je těsně po sezóně, nicméně pomalu začíná přípravné období. Začneme shora: chystá se nějaká změna v realizačním týmu?
"Ne, myslím si, že by měl zůstat ve stejném složení. Radim Rulík má smlouvu od loňska, u Darka Stránského jsme uplatnili opci, Zdeněk Orct a Ondra Ježek mají kontrakty dlouhodobější, s Viktorem Lukešem jako videokoučem se předpokládám zase znovu dohodneme. Nemáme důvod nic měnit, mužstvo bylo připravené dobře, realizační tým pracoval kvalitně a projevilo se to i stabilní výkonností týmu."

Kdo všechno se vlastně podílí či bude podílet na tvorbě kádru na další sezónu?
"Především já a všechny tyto záležitosti konzultuji jak s trenérskou dvojicí, tak s předsedou představenstva klubu Jirkou Šlégrem a dalšími odborníky."

Například?
"Třeba s Robertem Reichelem."

Brankářský post?
"Pokud se dohodneme s Jarem Janusem, zůstalo by obsazení tak, jak je. Pokud ne, tak Petrásek pokračuje, máme ještě Spěšného, pak Soukupa v Ústí, Horáka v Grenoblu a Nechvátala, který chytal dobře ve Znojmě. Možná varianta k jednání by pak byla třeba dvojice Petrásek – Nechvátal, pokud bychom se rozhodli jít do toho s dvěma - relativně ještě stále mladými - gólmany. Ale zatím je to předčasné."

Můžete prozradit alespoň nějaké nové jméno pro ročník 2017/2018? Či kdo naopak z kádru odejde?
"To ještě ne, je brzy, zatím nic konkrétního není. Rozhodně se ale soustřeďujeme na to, kádr udržet. Budeme jednat či už jednáme o prodloužení smlouvy třeba s Robinem Hanzlem, Tomášem Pavelkou, Filipem Pavlíkem, zmiňovaným Jaroslavem Janusem, vlastně i s Viktorem Hüblem a dalšími hráči po konzultacích s trenéry. V plánu máme také oživení kádru.
Nemyslím si, že je důvod zásadně hráče měnit. Kdybychom měli v závěru sezóny k dispozici třeba jen Nejezchleba, možná jsme semifinále hráli. Hráči proto vesměs důvěru mají.
Karel Kubát? Sezónu měl špatnou. V podstatě si ale myslím, že do litvínovského hokeje patří, takže jednáme. Záležet bude na podmínkách. Je to hráč, který potřebuje být pod tlakem.
Chci se teď víc zaměřit na motivační prvky ve smlouvách obecně. Hráč by si měl peníze vydělat, ne je dostat za účast.
Pokud se s někým nedohodneme, protože nejsme klub, který může všechno splnit, máme tu mladé, kteří jsou zase o kus vyzrálejší.
Ve výborném světle se ukázal Martin Hanzl, výkonnostní skok předvedli Válek s Jurčíkem, jejich formace s Doležalem byla možná jednou z nejlepších čtvrtých lajn v extralize a určitě mají šanci posunout se výš.
V dubnu se pojedeme podívat na jednoho norského reprezentanta a někoho máme v hledáčku také od nás. Dál budeme pokračovat v zapojování mladých hráčů. Reichel, Šimeček, Dufek, Stříbrný, Havelka a dalších, včetně nadějných juniorů. Chceme pracovat dál a jednat i se Smolkou, Řehořem a jinými. Uvidíme, jak se všechno vyvine, soutěže a smlouvy také ještě běží a nebylo by fér něco zveřejňovat."

Jak to vypadá s případnou farmou?
"Po sestupu Mostu je naší snahou, aby naši mladí hráči pokračovali v první lize. I spolupráce s Mostem by v menší míře měla pokračovat.
Pokoušíme se teď navázat spolupráci s Ústím a Litoměřicemi, kde by si už od letní přípravy mohli naši kluci vybojovat základní sestavu a pak se poprat o litvínovský dres. Začleňování nových hráčů do nejvyšší soutěže je ale možné postupně a také ne každý je po juniorce hned vyzrálý a připravený pro extraligu, každý potřebuje různý čas."