Danieli, v juniorech se řadíš k nejzkušenějším obráncům týmu, už jsi i nastoupil k několika zápasům v 1. lize a extralize, jaký je rozdíl mezi juniory a těmito seniorskými soutěžemi?
"Rozdíl je hlavně v tom, že seniorský hokej je silovější, hraje v něm spousta zkušených hráčů a je více vázaný taktikou. Kdežto v juniorech je to spíše o bruslení a učení se taktiky. "

Jak bys zatím zhodnotil výkony vašeho týmu od začátku sezóny? Po té loňské jste vstupovali do soutěže určitě s vysokými ambicemi a v té letošní si nevedete špatně. V zápasech na hřištích soupeřů se vám daří, ale doma poněkud tápete čím to je?
"Myslím si, že vstup do sezóny se nám až na nezdary v domácích zápasech povedl. Co se týče ambicí, tak je pro nás hlavní cíl dostat se do play off a vyhnout se tak případně baráži. Těžko říct, já osobně jsem to ještě nezažil, abychom se na domácím hřišti tolik trápili a přiváželi tolik bodů z venku. Určitě budeme chtít prolomit naší smůlu v dalších domácích zápasech, hlavně dodržovat pokyny trenérů a začít vyhrávat i doma. "

Patříš k nevytěžovanějším hráčům juniorů a jsi také nejproduktivnější z obránců svého týmu. Jak se cítíš po osobní stránce?
"Já osobně se cítím velice dobře, měli jsme kvalitní letní přípravu, tak doufám, že z ní budu co nejdéle těžit. Myslím si, že vzhledem k mému věku je to tak trochu povinnost tým táhnout a podávat co nejlepší výkon. "

V letošní sezóně jste pod vedením nových trenérů Radimem Skuhrovcem a Radkem Mrázkem, jací jsou? Zavedli něco nového oproti trenérské dvojici Weissmann - Beránek?
"Oba trenéři odehráli několik sezón v nejvyšší soutěži, mají hodně zkušeností, ze kterých teď mohou těžit v trenérské kariéře. Já osobně jsem absolvoval letní přípravu s "A" týmem, takže jestli zavedli něco jiného v letní přípravě než pan Weissmann nebo pan Beránek to netuším. Každý trenér má své způsoby trénování. Co se týče přípravy na ledě, tak tréninky jsou určitě kvalitní. Trenéři se snaží pokračovat v herním systému, který tu zavedli už zmiňovaní někdejší trenéři Weissmann a Beránek, který nám vyhovuje. "

V posledním zápase jste konečně přerušili sérii domácích nezdarů a to proti lídrovi z Chomutova, co jste změnili na své hře? Protože váš výkon byl úplně jiný, než v předchozích domácích zápasech.
"Na utkání jsme se dobře připravili, začali jsme plnit to, co jsme si před utkáním řekli. Konečně jsme ukázali, jak se má hrát hokej doma. Hráli jsme více do těla, vyhrávali osobní souboje a dobře bránili střední pásmo. Snažili jsme se střílet z každých pozic a přineslo nám to úspěch, hlavně nás podržel skvělým výkonem brankář Lukáš Horák. Doufám jen, že jsme tímto zápasem přerušili sérii proher na domácím hřišti a začneme doma vyhrávat. "

V extralize jsi letos nastoupil zatím jen k jedinému zápasu. Co musíš udělat pro to, aby ses v "A" týmu udržel a jak je těžké hrát za  "A" tým? Býváš před zápasy nervózní?
"Především musím na sobě neustále pracovat a zdokonalovat se v každém zápase a tréninku. Když jde o nějaký důležitý zápas, tak trochu nervózní jsem, tak asi jako každý hokejista. Jakmile začne zápas, tak jde nervozita stranou a plně se soustředím na zápas. "

Litvínov si zakládá na tom, že zapracovává do "A" týmu co nejvíce svých odchovanců. Myslíš si, že v Litvínově mají dost prostoru mladí hráči?
"Je to jedině dobře, že Litvínov každý rok zapracuje do "A" týmu své odchovance. Myslím si, že prostor dostává dost mladých hráčů. "

V juniorech je to tvá poslední sezóna, je tvůj hlavní cíl propracovat se do "A" týmu?
"Ano, je to má poslední sezóna v juniorské lize. Určitě bych se rád propracoval do "A" týmu, budu proto dělat maximum."