Rozhovory 15.11.2020
Autor: Ondřej Mach

Rychlost Energie nám dělala problémy, přiznává Gerhát. A konkurence? Dobře, že tady je

Z posledních dvou venkovních utkání vyválčili čtyři body, domácí stadion ale jako kdyby pro litvínovské hokejisty zůstával zakletý. Verva na něm v pondělí prohrála popáté v řadě, tentokrát proti Karlovým Varům v poměru 1:2.
„Doma musíme dávat minimálně tři čtyři góly. Dneska jsme se zase neprosadili ani v přesilovce, s jednou brankou nemůžeme pomýšlet na vítězství. V zakončení musíme být chladnokrevnější. Věřím, že když doma dáme pár gólů, tak se konečně chytíme,“ říká František Gerhát. 

Litvínov proti Energii nebyl výrazně horším týmem, hosté ale měli přece jenom víc šancí. Zlomit černožlutý odpor se jim podařilo až dvanáct minut před koncem, kdy se prosadil David Kaše. Na úvodní trefu Martina Hanzla z domácích nenavázal nikdo. 

„V předchozích dvou venkovních zápasech jsme měli větší tlak do branky. Tentokrát nám to nešlo, Vary byly rychlejší na puku. Jejich rychlost nám asi dělala největší problémy. Ztráty puku na modré čáře nám braly hodně sil,“ přemítá Gerhát. 

Trenéři se v kádru snaží vytvořit konkurenci, minule v sestavě chyběli Martin Látal nebo František Lukeš. Tentokrát se do ní nevešel Samson Mahbod. 

„Cítíme to tak. Na tréninku máme pět pětek, takže konkurence tady je. Z trenérů je cítit, že když nebudeme podávat dobré výkony, tak nebudeme hrát. Je to dobře, protože nesmíme polevit a svou výkonnost pořád dokazovat,“ dodává litvínovský útočník.

Celý rozhovor s Františkem Gerhátem:

Dorost 14.06.2021

Rozpis Extraligy dorostu: soutěž čeká velké zúžení, s kým budou hrát chemici?

Nejen juniorka, jasno o svém zápasovém programu má také litvínovský dorost. Černožlutí na úvod změří síly s Mladou Boleslaví a Plzní.
Více >
Junioři 11.06.2021

Rozpis Extraligy juniorů: koho na úvod soutěže vyzve Litvínov?

Litvínovští junioři už znají jízdní řád nejvyšší soutěže pro sezonu 2021/22. Extraliga juniorů odstartuje v pátek 10. září.
Více >
Konto našeho srdce 27.04.2021

Společně s ČSOB, Medicco a Wegget jsme pomohli malému Darýskovi a slečně Johance

Konto našeho srdce s podporou ČSOB, partnery Medicco, s.r.o. a Wegett.cz pomohlo malému Darýskovi a slečně Johance.
Více >