Jaká jednání probíhala a jak dopadla?
„Snažili jsme se tým doplnit o několik hráčů, norského reprezentačního obránce Sörvika ze švýcarského Curychu a také o jednoho útočníka z Hradce Králové. Jeho jméno nechci zveřejnit proto, že k tomu nemáme oprávnění, je to vůči hráčům citlivé a některý třeba ani nemusel vědět, že ho jeho klub chtěl uvolnit. Bohužel nakonec přes náš zájem k dohodě nedošlo, Hradec ani jednoho ze dvou rozjednaných hráčů neuvolnil.“

Jak daleko bylo a na čem ztroskotalo jednání s Danielem Sörvikem?

„Sháněli jsme kvalitního obránce a Sörvik měl zájem v Litvínově nastoupit. Chtěli jsme ho, vypadalo to opravdu nadějně, už měl dokonce hotovou jmenovku na dres. Nakonec jej bohužel neuvolnili, trenér jeho klubu se na poslední chvíli postavil proti jeho odchodu.“

Co dalšího bylo v plánu, jak jste postupovali?
„Po poradě sportovního vedení klubu včetně trenérů jsme se rozhodli nejít cestou krátkodobých posil za každou cenu, naši trenéři chtějí s týmem a s hráči pracovat dlouhodobě. Ale k posílení týmu myslím dojde i návraty hráčů z marodky, jak už se to děje.“

Jaký je tedy v tomto ohledu aktuální stav?
„Viktor Hübl a Michael Petrásek už hráli a týmu výrazně pomohli. Peter Jánský by mohl být plně k dispozici koncem února, Jakub Šrámek už možná vyjede k zápasu ve středu za Most. Brzy by měli být k dispozici také obránci Chaloupka a Sklenička. Kádr máme dostatečně široký, další hráči, například Smolka, Řehoř, Havlíček, Havelka, Černý, Zeman, jsou k dispozici v Mostě, kde se také dělá vše pro záchranu soutěže. Tak věřím, že závěr sezóny zvládneme.“

Ještě jedno jméno se v Litvínově skloňovalo v souvislosti s jeho možným návratem do týmu – Jakub Petružálek…
„S Jakubem jsem několikrát mluvil, ale sám nakonec přišel s tím, že se v této sezóně pravděpodobně do zdravotní pohody nedostane a hrát tedy nemůže. Uvidíme, jak to bude příští rok, existuje dokonce šance, že by nás posílil.“

Jak to vypadá s Radkem Dudou?
„K Radkovi se už dvakrát po zápase vyjádřil Jirka Šlégr. Upřesnil bych, že po ukončení angažmá v Karlových Varech měl určitý tréninkový výpadek a domluvili jsme se s ním, že ho dožene. Pak bude začleněn zpět do týmu, se kterým nyní nadále trénuje.“

Jaká je aktuální finanční situace klubu?
„Především díky našemu vlastníkovi a generálnímu partnerovi, skupině Unipetrol, stále dobrá. Za to patří Unipetrolu velký dík. Dokonce jsme byli jedním z mála klubů, který i po zisku titulu těsně udržel kladný hospodářský výsledek.“

Vedení klubu právě pracuje na přípravě změn v komunikaci s fanoušky. Na základě iniciativy fanoušků a veřejnosti proběhla schůzka hlavních iniciátorů ze strany divácké veřejnosti a generálního manažera Roberta Kysely, který přislíbil akceptovat některé návrhy fanoušků a do komunikace mezi klubem a veřejností vnést čerstvý vítr. Návrh bude připraven marketingovým oddělením a generálním manažerem a následně projednán se zástupci fanklubu. Hlavní změny by se měly týkat vylepšení webových stránek, pravidelného setkání s fanoušky, živého přenosu pozápasových tiskových konferencí a podobně.