Netradičně ve čtvrtek zamířila černožlutá družina do nedalekého Mostu, kde jí čekali tamní Lvi. Utkání sice začalo zostra, po minutě se radoval Novotný, ale poté se oba týmy gólově odmlčely. Na další zásah se čekalo až do poloviny druhé třetiny a znovu u toho byl Novotný. Mostecký hráč šikovně využil souhry Popadince se Záhejským.

Litvínov přerušil prvotní ostych a díky Srbeckému stál na dostřel. Dvoubrankový náskok navrátil domácím Pátek. V závěrečném dějství slavili jako první hosté. Čermák našel před brankou Srbeckého, který vstřelil druhý a poslední gól Litvínova. Pomyslnou tečku měl na své holi Bednařík, jenž uzavřel na konečných 4:2 pro domácí tým.

V případě domácího mače šlo o jinou písničku. Litvínov šel rychle do vedení, prosadil se Jindřich Koky. Následovala pasáž, která byla plná nepřesností, a tak hubený náskok trval až do 30. minuty. Opět zaúřadoval uragán Koky, svižnou střelou navýšil vedení na 2:0.

Z pohledu výsledku nemělo diváky nic překvapit. Velké věci přinesla třetí dějství, Pospíšil vstřelil první ústeckou branku. Na tu ještě dokázal odpovědět Koky, který svou trefou zkompletoval hattrick. Závěr už patřil hostům. Nejdříve vypálil z pravého kruhu Pospíšil, poté minutu před koncem vyrovnal Šustík. Litvínov ztratil dobře rozehraný zápas a musel se spokojit s jedním bodem.

22. kolo

MOSTEČTÍ LVI - HC Litvínov 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Novotný, 28. Novotný (Popadinec, Záhejský), 37. Pátek (Dostál), 45. Bednařík (Dostál) - 31. Srbecký, 42. Srbecký (Čermák)

MOSTEČTÍ LVI: Macek - Pátek, Podkul, Šulc, Břenda, Kraus, Novotný - Baumgartner, Bednařík, Záhejský, Peroutka, Popadinec, Štěpánek, Dostál

HC Litvínov: Trejbal (Hauptvogel) - Příhoda, Havlík, Fišer, Zíma, Sýkora, Halada - Leitner, Prejza, Srbecký, Voženílek, Handlíř, Vladař, Efler, Čermák

20. kolo

HC Litvínov - Slovan Ústí nad Labem 3:3 (1:0, 1:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 3. Koky (Prejza), 30. Koky (Zíma), 46. Koky (Zíma) - 41. Pospíšil (Čaloun), 55. Pospíšil, 59. Šustík (Hendrych)

HC Litvínov: Trejbal (Hauptvogel) - Havlík, Fišer, Zíma, Trachta, Sýkora, Halada - Leitner, Koky, Prejza, Srbecký, Voženílek, Handlíř, Suchánek, Efler, Čermák

Slovan Ústí nad Labem: Karala - Smetana, Šilhavý, Závorka, Vaněk - Hujová, Šafařovský, Šustík, Čaloun, Kurnat, Hendrych, Pospíšil