Proti Mostu vstoupila šestka do utkání skvěle. Už ve třetí minutě jí totiž poslal do vedení Hodek. O druhou litvínovskou branku se postaral přibližně minutu před koncem první třetiny Pecka. Mostu se však povedlo v prostředním dějství vzchopit a díky Lovašovi s Bublou dokonce vyrovnat.

Chemici žádné drama nepřipustili a soupeře po polovině utkání doslova rozstříleli. Danihelka vstřelil hattrick a svůj druhý gól přidal Pecka. Třetí třetina přinesla druhý gól Bubly, na který po chvíli zareagoval Komůrka. Po něm se trefil další hráč Mosteckých Lvů. Tentokrát přesně zamířil Stříž. Na konečných 8:4 pro Litvínov upravil skóre svým třetím gólem v utkání Pecka.

Jenže proti Lounům přišel tvrdý pád! V první minutě sice překonal Klöpsche Danihelka, ale ve druhé, třetí a sedmé minutě inkasoval Bartko z hole Hellera, Jarého a Ekrta. Litvínovu stačila chvíle a Viedemann v kooperaci s Hodkem dovedl svůj tým k vyrovnání. Nerozhodný stav chvíli před první sirénou ukončila přesná střela Záruby. Ve druhé třetině se prosadil Trefný, po necelé minutě Jarý a litvínovský Viedemann.

Opět neuběhla ani minuta a Trefný přidal druhou branku. Hattrick zkompletoval o tři minuty později. O další snížení se postaral Pecka, ale víc v této periodě Litvínov nezvládl. Avšak hned v úvodu třetí třetiny snižoval Viedemann a také zaznamenal hattrick. Ve stejné minutě se pak trefili Pecka a Ekrt. V tu chvíli byl rozdíl jediného gólu, ale šest minut před koncem definitivně rozhodl Heller.

Vyrovnanou partii s Děčínem odstartoval dobrou střelou Danihelka, jenže vedení vydrželo Litvínovu pouhé dvě minuty. Trefil se totiž Novotný. V prostřední periodě poslal Děčín dvěma góly do vedení Koloušek. Na jeho branky našel Hodek odpověď v úvodu třetí třetiny, ve čtyřiačtyřicáté minutě srovnal Pecka a v poslední minutě základní hrací doby rozhodl o vítězi Petružálek.

19. kolo

Mostečtí Lvi – HC Litvínov 4:8 (0:2, 2:4, 2:2)

Most: Černý - Kotíšek, Smatana, Schlosser, Sinkule, Nikiforov - Kobes, Stříž, Bubla, Lovaš, Janšta, Nekvinda, Hošek, Szturcek

Litvínov: Sklenička (Bartko) - Hranáč, Balej, Mentlík, Spálenka, Příhoda, Goga - Komůrka, Pecka, Hodek, Janouch, Viedemann, Havriliak, Michálek, Bomberovič, Danihelka

Branky a nahrávky: 26. Lovaš (Hošek), 28. Bubla (Nikiforov), 47. Bubla (Smatana, Stříž), 55. Stříž - 3. Hodek (Balej, Pecka), 19. Pecka (Balej, Hodek), 31. Danihelka (Komůrka), 36. Danihelka (Příhoda, Komůrka), 37. Pecka (Viedemann, Hodek), 39. Danihelka (Komůrka), 50. Komůrka (Danihelka), 59. Pecka (Viedemann)

14. kolo

HC Slovan Louny – HC Litvínov 10:8 (4:3, 4:3, 2:2)

Louny: Klöpsch - Kopelent, Vyšata - Ekrt T., Záruba, Šrůma, Trefný, Heller, Ryneš, Ekrt M., Jarý, Hezinová, Beran, Svítek

Litvínov: Bartko (30. Sklenička) - Macholda, Hranáč, Balej, Mentlík, Spálenka, Příhoda, Goga - Komůrka, Pecka, Petružálek, Hodek, Viedemann, Havriliak, Vladař, Danihelka

Branky a nahrávky: 2. Heller (Ekrt T., Záruba), 3. Jarý (Trefný, Ryneš), 7. Ekrt T. (Záruba), 19. Záruba (Ekrt M., Hezinová), 24. Trefný, 25. Jarý, 26. Trefný (Ryneš), 29. Trefný (Ryneš), 51. Ekrt T. (Záruba), 54. Heller - 1. Danihelka (Příhoda), 11. Viedemann, 15. Hodek (Macholda), 25. Viedemann (Spálenka), 35. Pecka (Danihelka), 36. Petružálek, 41. Viedemann, 51. Pecka (Vladař)

20. kolo

HC Litvínov – HC Děčín 4:3 (1:1, 0:2, 3:0)

Litvínov: Sklenička (Bartko) - Macholda, Hranáč, Balej, Mentlík, Spálenka, Příhoda, Goga - Komůrka, Pecka, Petružálek, Hodek, Viedemann, Havriliak, Vladař, Danihelka

Děčín: Krátký (30. Ortová) - Vaníček, Sanejstr, Koloušek, Slavík - Šubík V., Šubík J., Novotný, Krajdl, Šejc, Svoboda, Kváš, Bozseník

Branky a nahrávky: 11. Danihelka (Mentlík), 41. Hodek (Viedemann, Pecka), 44. Pecka (Viedemann), 60. Petružálek - 13. Novotný (Kváš), 22. Koloušek (Vaníček), 26. Koloušek (Vaníček)