Tým vedený Jaroslavem Hüblem vstoupil do sezony prohrou v derby se sousedním Chomutovem. V osmé minutě se trefil Petružálek, po něm následovaly branky Hodka a Vladaře. O tříbrankové vedení přišel ve 20. minutě, kdy se trefil Kharboutli.

Na jeho gól odpověděl na začátku druhé třetiny znovu Petružálek. Na 4:2 se trefil Novák. Po Kharboutliově brance Litvínov vedl jen o jediný gól. V přestřelce se pokračovalo i nadále, když litvínovské vedení navýšil Vladař. Po dalších třech minutách dovršil hattrick Kharboutli.

Poslední část zápasu odstartovala góly Danihelky a Kůrka. O vítězi zápasu rozhodlo posledních patnáct minut. To se za Chomutov dvakrát trefili Gelhof a Novák, ke kterým se jedním gólem přidali Milička a Majzner. Po této smršti uzavřel gólový účet zápasu Hranáč.

Týden po prohře s Chomutovem se šestka představila na hřišti Ústí nad Labem. Hráči si chtěli spravit chuť, a to se jim rozhodně povedlo. V první třetině se trefili v 9. minutě Danihelka a v 18. minutě odstartoval svůj osmibodový koncert Hodek.

Druhá třetina byla pro další vývoj zápasu rozhodující. Litvínov roztočil gólový kolotoč o sedmi místech. Po Viedemannově brance se podruhé prosadil Hodek. Ještě před zazněním druhé sirény zkompletovali hattrick Viedemann a Hodek, který rovnou přidal i svůj čtvrtý gól. Posledním úspěšným střelcem ve druhé periodě byl ve 39. minutě Janouch.

Po třetině hrůzy pro Ústí přišla ještě hrůznější třetí třetina. V ní domácí inkasovali osmkrát. Dvě minuty po jejím začátku se počtvrté trefil Viedemann, kterého doplnili Komůrka, Raiminius a v tomto zápase po páté Hodek. Ve stejné minutě jako Hodek se trefil i Vladař a minutu po nich dal pátý gól i druhý z Hüblových svěřenců, a to Viedemann, který hrál první letošní zápas za 6. třídu. Druhou brankou v zápase se zaskvěl Vladař a poslední hřebíček do ústecké rakve zatloukl Komůrka.

"Kluci nás překvapili, hráli výborně a výsledek tomu odpovídá. Od začátku bruslili, dobře bránili a dali i plno gólů. To, že umí dávat góly se tedy projevilo už dřív," řekl trenér Jaroslav Hübl.

1. kolo

HC Litvínov - Piráti Chomutov 7:12 (3:1, 2:3, 2:8)

Branky a nahrávky: 8. Petružálek (Komůrka), 11. Hodek (Michálek, Vladař), 14. Vladař, 24. Petružálek (Spálenka, Hodek), 34. Vladař (Hodek), 42. Danihelka (Petružálek), 60. Hranáč (Komůrka) - 20. Kharboutli (Procházka), 31. Novák (Váňa), 33. Kharboutli (Mareš), 37. Kharboutli, 43. Kůrka (Mareš), 46. Matýšek (Mooucha, Jenček), 46. Gelhof (Majzner, Kharboutli), 46. Gelhof (Kůrka, Babka), 49. Novák (Babka, Kůrka), 54. Milička (Váňa), 57. Novák (Mareš), 60. Majzner (Matýšek)

Piráti Chomutov: Geist (33. Albrecht) - Milička, Kůrka, Jenček, Matýšek, Babka, Procházka - Gelhof, Mooucha, Kharboutli, Slavík, Mareš, Váňa, Novák, Majzner

HC Litvínov: Sklenička (43. Bartko) - Macholda, Hranáč, Spálenka, Příhoda, Goga, Balej - Petružálek, Hodek, Janouch, Danihelka, Havriljak, Vladař, Michálek, Bomberovič, Komůrka

2. kolo

Slovan Ústí nad Labem - HC Litvínov 0:17 (0:2, 0:7, 0:8)

Branky a nahrávky: 9. Danihelka (Viedemann), 18. Hodek (Danihelka, Vladař), 24. Viedemann, 25. Hodek (Spálenka), 30. Hodek, 31. Viedemann (Danihelka), 31. Viedemann (Danihelka), 34. Hodek, 39. Janouch (Vladař, Hodek), 42. Viedemann, 48. Komůrka, 51. Raiminius (Danihelka), 53. Hodek (Spálenka), 53. Vladař (Hodek), 54. Viedemann, 56. Vladař (Hodek), 58. Komůrka (Mentlík)

HC Litvínov: Sklenička (30. Bartko) - Macholda, Hranáč, Mentlík, Spálenka, Balej, Goga - Gimmler, Hodek, Janouch, Danihelka, Havriljak, Vladař, Viedemann, Raiminius, Komůrka

Slovan Ústí nad Labem: Pilný - Nademlejnský, Horyna, Šilhavý, Rulák, Maršálek, Císařovský, Šorf, Pavlas, Pavlík, Goschala, Weiss, Porožňák, Hanusch