Žáci 28.01.2020
Autor: Petr Význer

ŠESTKA: Týden ve znamení prohraných derby

Šestá třída hrála netradičně ve čtvrtek dohrávku proti rivalovi z Chomutova, proti kterému nastoupila i v neděli. Chemici nedokázali vyhrát ani v jednom zápase a zaznamenali nejdelší šňůru proher v řadě v této sezóně.
Ve čtvrtek sehráli šesťáci první z dvojice zápasů v řadě proti Chomutovu. Jednalo se o dohrávku devátého kola, kterou začali lépe Piráti. V sedmé minutě se trefil Nemeš. Ještě před přestávku ale dokázal Litvínov po brankách Viedemanna a Hodka otočit vývoj zápasu. Do dvoubrankového vedení posunul svůj tým Petružálek, ale na jeho úspěšný pokus dokázal odpovědět znovu Nemeš. Těsně před druhou sirénou prostřelili Skleničku Matýšek se Slavíkem a ve vedení byl opět Chomutov. Za Piráty se ve třetí části ještě trefili Novák s Peksou a bylo po zápase. 

I v neděli začal zápas brankou Chomutova. Za Skleničkova záda se trefil Gelhof, ještě v první třetině se k němu dokázal přidat Slavík. Uprostřed zápasu slavili Piráti již potřetí, brankovou síť rozvlnil Milička. Litvínov dokázal odpovědět až ve třetí třetině, kdy jeho první gól zápasu zaznamenal Příhoda. Po jeho brance přišla studená sprcha. Sklenička lovil puk z klece po úspěšném pokusu Kharboutliho. Na jeho trefu sice bleskově odpověděl Vladař, ale to bylo poslední, co se chemikům v zápase povedlo. 

9. kolo


Piráti Chomutov - HC Litvínov 6:3 (1:2, 3:1, 2:0)


Branky a nahrávky: 7. Nemeš (Milička), 29. Nemeš, 39. Matýšek (Novák), 40. Slavík, 47. Novák (Mareš), 52. Peksa (Majzner) - 10. Viedemann (Balej), 20. Hodek (Macholda), 26. Petružálek (Viedemann, Danihelka)

Chomutov: Geist (30. Adam) - Milička, Kůrka, Jenček, Matýšek, Babka, Procházka - Gelhof, Kharboutli, Slavík, Mareš, Peksa, Váňa, Novák, Nemeš, Majzner

Litvínov: Bartko (30. Sklenička) - Macholda, Hranáč, Balej, Spálenka, Příhoda, Goga - Komůrka, Pecka, Petružálek, Hodek, Janouch, Viedemann, Danihelka, Vladař, Michálek

16. kolo

HC Litvínov - Piráti Chomutov 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)


Branky a nahrávky: 49. Příhoda (Petružálek), 52. Vladař (Hodek) - 8. Gelhof, 14. Slavík (Gelhof, Kharboutli), 27. Milička (Jenček), 52. Kharboutli (Gelhof)

Litvínov: Sklenička (Bartko) - Macholda, Hranáč, Mentlík, Spálenka, Příhoda - Komůrka, Pecka, Petružálek, Hodek, Janouch, Viedemann, Danihelka, Havriliak, Vladař, Bomberovič

Chomutov: Albrecht (31. Geist) - Milička, Kůrka, Jenček, Matýšek, Babka, Procházka - Gelhof, Kharboutli, Slavík, Mareš, Peksa, Váňa, Novák, Nemeš, Majzner
Rozhovory - Dorost dnes

Na play-off se musíme lépe připravit, burcuje spoluhráče Erik Iljuk

Litvínovský dorost má za sebou nabitý program, v jednom týdnu čelil třem soupeřům. Mladí chemici nejdříve schytali „desítku“ od Havířova, poté v prodloužení uspěli proti Třinci. V následném domácím zápase ztratili vedení s Libercem. Jak hodnotí probíhající ročník útočník Erik Iljuk?
Více >
Zápasy - Junioři před 3 dny

Další juniorská ztráta, Litvínov na Kladně prohrál 1:2

K l a d n o - Litvínovští junioři na čtvrteční výhru nad Slavií nenavážou. Rytíři na domácím ledě budovali svůj náskok v průběhu prvních čtyřiceti minut, snížení Ondřeje Baláže z posledního dějství už přišlo pozdě. V rámci DHL Superpoháru tak chemici končí potřetí ze čtyř zápasů bez bodů.
Více >
Zápasy - Dorost před 3 dny

Dorostenci padli s Libercem 2:5, rozhodla poslední třetina

L i t v í n o v - Černožlutý dorost pokračuje v nepřesvědčivých výkonech. Chemici z posledních sedmi zápasů vyhráli jen dvakrát, na body nedosáhli ani dnes proti Liberci. Nad Bílými Tygry sice dlouho vedli, hosté ale ve druhé třetině srovnali a o svém vítězství rozhodli v závěrečné části hry.
Více >