A-tým 22.02.2023
Autor: Petr Koukal

Šampioni z Nagana navštívili sportovní školu

Litvínovská základní sportovní škola vychovala pro český hokej velkou řadu skvělých hráčů. Dva z těch nejlepších - Robert Reichel a Jiří Šlégr - se dnes vrátili, aby současným žákům ukázali, čeho lze i v malém městě dosáhnout.

Dnes je to přesně 25 let od finále Olympijských her v japonském Naganu. Hokejovou část nazvanou Turnaj století ovládli čeští hokejisté. Velká řada z nich pochází z Litvínova a okolí. Na zdejší sportovní školu chodili také klíčoví muži semifinálového zápasu s Kanadou. Střelec úvodní branky Jiří Šlégr a autor jediného a vítězného nájezdu Robert Reichel.

Právě oni dva se dnes v atriu školy setkali s žáky, pozdravili je a společně vyhlásili vítěze výtvarné soutěže a předali jim ceny. Děti malovaly obrázky právě na téma vítězství v Naganu. Nechyběla ani autogramiáda, v atriu bude škola dnes celý den promítat záběry z olympiády. Robert Reichel přinesl s sebou i originální zlatou medaili, kterou mu před 25 lety v Japonsku pověsili slavnostně na krk.

Setkání se zúčastnili také dva současní hráči Vervy, kteří rovněž na sportovní školu chodili. Byl to obránce Jan Strejček a útočník Martin Havelka. V závěru setkání ještě proběhl s Albim a Gumou rozhovor pro školní časopis, který vedli dva žáci a zároveň hráči naší mládeže.

Věříme, že takové setkání bylo pro žáky zajímavým zpestřením a budeme moc rádi, pokud někoho inspirovalo a motivovalo stát se novým hráčem Litvínova, reprezentantem a olympijským vítězem.

Fotogalerie

Zápasy - Dorost dnes

Dorost nadělil poslednímu Kladnu půltucet branek

K dalšímu utkání vyrazili litvínovští dorostenci na led poslední Kladna. Z desetibrankové přestřelky vyšla nakonec lépe Verva, která veze na sever Čech tři body.
Více >
Zápasy - Dorost před 2 dny

Dorost ztratil dobře rozehraný zápas s Motorem, přesto bere aspoň bod

Základní část Extraligy dorostu se pomalu blíží do svého finále. V dalším zápase Litvínov přivítal na svém ledě jihočeský Motor.
Více >
Zápasy - Junioři před 2 dny

Junioři na úvod nadstavby svedli s Motorem tuhou bitvu!

Mladí hráči Vervy mají za sebou první duel nadstavby, který byl na jihu Čech dlouho ve znamení čekání na úvodní gól.
Více >