A-tým 29.03.2020
Autor: Ondřej Mach

Sezona Jana Myšáka? Litvínovský talent vyhrál bodování juniorů

Útočník Jan Myšák patří k největším talentům, které severočeský klub za poslední roky vychoval. Sedmnáctiletý hokejista po novém roce odešel do zámoří, v extralize přesto ovládl bodování juniorů. Jaký byl uplynulý ročník z jeho pohledu?
Myšák ve druhém roce mezi muži znovu ukázal, proč je experty pasován do prvního kola nadcházejícího draftu do NHL. Mladý forvard začal sezonu velmi dobře, hned v prvním zápase se podepsal pod vítěznou branku proti brněnské Kometě. 

Rychlonohý útočník prožil nejlepší úsek v říjnu, kdy v rozmezí desíti dnů nastřílel během čtyř zápasů tři branky. V závěru roku se jeho pozornost začala upínat k domácímu mistrovství světa juniorů a trenér Varaďa jej na prestižní akci skutečně nominoval. Myšák byl nejmladším hráčem na české soupisce. 


Na World Juniors zaujal pěknými kličkami a gólem proti Rusku, možná právě i z tohoto důvodu se po novém roce rozhodl odejít do Kanady. Minulé léto ho jako celkově dvacátého draftoval juniorský tým Hamilton Bulldogs, do kterého v lednu skutečně zamířil. 

„Po novém roce jsme ho pustili do Kanady, protože jsme viděli vyrovnanost především spodní části tabulky. Pak už mladí hráči hrají míň a nedostanou takový prostor. Když půjde do kanadské juniorské soutěže, tak tam bude určitě víc vidět a bude na očích i jednotlivým skautům NHL, tím jsme mu i nám dali větší šanci pro lepší pozici na letošním draftu,“ vysvětloval jeho odchod v nedávném rozhovoru generální ředitel Jiří Šlégr. 

Myšák se v zemi javorového listu zadaptoval velmi rychle, v prvních pěti zápasech vstřelil čtyři góly. Mimo jiné se blýskl hattrickem za dvanáct minut proti Niagara IceDogs, v tomto utkání zapsal dohromady pět bodů! Dosud za Buldoky zvládl 22 duelů s bilancí patnácti branek a deseti nahrávek. 

Po těchto výkonech začal okamžitě stoupat v průběžných žebříčcích na draftu, některé portály ho dokonce zařadily do první patnáctky. Myšák si rovněž řekl o pozornost zámořských novinářů a expertů, většina z nich ale vidí reálněji umístění kolem dvacáté pozice. 

Letošní draft do NHL je prozatím kvůli pandemii koronaviru odložen na neurčito. Sedmnáctiletý útočník kromě toho i přes nedokončený ročník opanoval extraligové bodování juniorů, v 26 utkáních nasbíral devět bodů za pět gólu a čtyři asistence.

Dočká se na draftu už v prvním kole?
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?
Více >
Konto našeho srdce 06.05.2020

Konto našeho srdce spolu se spolkem Nové háro pomohly malé Emmičce

Paruku z pravých vlasů předala předsedkyně spolku Nové háro Lucie Staňková čtyřleté Emmičce Benešové. Malou pacientku trápí vzácný druh nezhoubného nádoru mozku a centrální nervové soustavy.
Více >