A-tým 05.06.2023
Autor: Petr Koukal

Šimon Zajíček podepsal víceletý kontrakt

Třetím brankářem pro nadcházející sezónu bude mladý Lukáš Klika, který přechází z juniorského týmu.

O situaci v brankovišti jsme fanoušky informovali už v dubnu, nyní dochází k další aktualizaci. Šimon Zajíček totiž podepsal s Vervou novou smlouvu na dva roky, jejíž součástí jsou ještě dvě roční opce. "Prakticky si Šimonovy služby pojišťujeme na čtyři následující sezóny. Je to mladý gólman, který v uplynulé sezóně odchytal velkou porci zápasů. Věříme, že jeho potenciál dále poroste a v Litvínově by se mohl stát stabilním brankářem pro delší dobu," řekl k nabídce nové smlouvy generální ředitel Pavel Hynek.

Jednadvacetiletý brankář Vervy nastoupil do rovné poloviny zápasů v základní části. Z šestadvaceti startů odešel jednou nepřekonán. Start si připsal také v posledním utkání sezóny, kdy litvínovští na domácím ledě v předkole play off prohráli s čerstvým mistrem letošního ročníku extraligy.

"Zajda momentálně patří k nejtalentovanějším gólmanům u nás. Na svůj věk odchytal velkou porci zápasů a já doufám, že tuhle svou výkonnost si udrží i v příští sezóně a potvrdí to, co do něj v Litvínově vkládáme," řekl kouč litvínovských gólmanů Zdeněk Orct už na konci dubna, když klub uplatnil na Zajíčka opci. Spokojený je i sám "Zajda": "Jsem rád, že jsem se s klubem dohodl na víceleté smlouvě. V klubu jsem velice spokojený a jsem rád, že můžu přidat další starty v litvínovském dresu."

Dvojici Matej Tomek a Šimon Zajíček bude z pozice třetího brankáře krýt záda brzy dvacetiletý Lukáš Klika, který do áčka přechází z litvínovské juniorky. V loňském ročníku DHL extraligy juniorů odchytal 31 utkání s úspěšností zásahů 92,02 %. "Lukáš s námi vloni začal letní přípravu. Svým přístupem, odhodláním i charakterem patřil k top pěti hráčům týmu. Má přístup profíka a chuť se zlepšovat, jde si za svým cílem dostat šanci v áčku. Skvělou letní přípravu pak přenesl i do sezóny, kdy nám vychytal několik důležitých výher." říká na adresu nováčka v seniorském týmu jeho juniorský kouč Jakub Petružálek.

Všem třem mužům v maskách přejeme spoustu pochytaných puků a udržených čistých kont!

Zápasy - Dorost dnes

Skvěle! Dorost zasypal Slavii šesti góly a z Edenu veze tři body

Ve čtvrtek doma litvínovští dorostenci podlehli vedoucím Karlovým Varům, dnes na ně čekal další nepříjemný oříšek - druhá Slavia Praha. A Verva dokázala svého soupeře naprosto zaskočit.
Více >
Zápasy - Junioři včera

Junioři​ smazali dvoubrankové manko, nakonec ale s Plzní padli

Mladí hráči Vervy zakončili první fázi soutěže osmi nezdary, posledním soupeřem byla plzeňská Škoda.
Více >
Zápasy - Dorost před 3 dny

Dorost v desetigólové přestřelce podlehl Energii

Velmi tvrdý oříšek čekal na litvínovské dorostence, ti totiž doma směřili síly s aktuálně vedoucím celkem tabulky. A nutno podotknout, že svou kůži nedali vůbec zadarmo.
Více >
×
Odehrané 17:00 | Muži
HC Vítkovice Ridera
HC VERVA Litvínov