Druhý celek současné tabulky O2 extraligy, HC Slavia Praha, čeká v pátek na Litvínov v Sazka Aréně.
Co Pražané hrají své zápasy v moderní hale, ještě Litvínov na jejich ledě nevyhrál.
Letos na podzim zvítězila Slavia vysoko 7:1. V Litvínově v této sezóně nejprve černožlutý tým prohrál 2:3 a v odvetě zvítězil 5:3. Poslední severočeský tříbodový úspěch v Praze má datum 18. listopadu 2003, kdy tým překvapil soupeře nasazením v extralize málo známého gólmana Kamila Jariny a vyhrál 3:1.
Na úzké 'nudli' se v pátek očekává hokej ostrý jako břitva. Slavia je stále ve hře o první místo po základní části, na České Budějovice ztrácí šest bodů. Litvínov bojuje o play-off a momentálně i o udržení šestého místa v tabulce.
Do svého předchozího působiště se podruhé v litvínovském dresu vrátí Petr Franěk. Ve Slavii dříve hráli také Daniel Branda a Vladimír Machulda, v kádru soupeře jsou zase ex-litvínovští Josef Beránek a David Hruška. Do klubu se nyní vrátil z Finska obránce Jan Novák.
Zápas začíná v 18:15.