Ani návraty brankáře Fraňka a obránce Šlégra do sestavy nepřinesly Litvínovu bodový zisk z ledu Slavie. V Edenu vedli domácí v 9. minutě už 3:0, hráči Vervy zabojovali a podařilo se jim snížit na rozdíl jediné branky, ale to bylo vše. Domácí pojistili výsledek a vyhráli 6:2. Již do poloviny utkání se do hry dostali všichni čtyři brankáři. V neděli se Litvínov v přímém souboji utká o 13. místo v Mladé Boleslavi, která v pátek překvapivě vyhrála v Karlových Varech a bodově se dotáhla.

Na konci třetí minuty zápasu se na ledě poprvé objevil Jiří Šlégr, po dvou letech a pár dnech od posledního extraligového startu, který byl shodou okolností také proti Slavii, v předkole play off 2010. Střídání to bylo kraťoučké, protože v souboji přišel o přilbu a musel z ledu.

To už měla Verva, která nastoupila bez zraněného Jenáčka a zahájila zápas aktivně, za sebou první brankovou příležitost. Krátce předtím střílel v přečíslení dva na jednoho Černý, ale Kopřiva chytil.

Jenže hned první větší možnost Pražanů skončila brankou, Vondrka se uvolnil a ideálně přihrál před odkrytou klec Tomicovi. O odpověď se snažil po objetí branky soupeře Jareš, pak po střele Sklenáře se stihl vrátit včas do klece a zachránit Franěk.

Hrálo se ve sportovní atmosféře, slyšet se proti domácí přesile dával i početný litvínovský kotel.

Dál pokračovala vyrovnaná partie, ale významně a pro hosty bohužel negativně ji ovlivnila devátá minuta. Černoškovi na útočné modré odskočil kotouč a Jaškin své sólo přes dvě třetiny kluziště proměnil. 42 vteřin na to zakončil přečíslení s přehledem Dušek a do litvínovské branky se postavil Martin Volke, Fraňkův návrat po zranění dopadl smolně.

Teprve ve 13. minutě se poprvé vylučovalo (Trávníček), ale právě v oslabení svitla hostům naděje, Vojtěch Kubinčák po akci s Ručinským dva na dva přesnou ranou a snížil na 3:1.

Gólman Volke se uvedl dobrými zákroky. Jeho spoluhráčům se stav do přestávky už znovu zkorigovat nepodařilo, bez problémů přečkali i druhé oslabení (Majdan).

Druhé dějství začalo šancí Hüblovou, ale pak musel Litvínov potřetí do čtyř (Kubinčák). Oslabení tentokrát zkrátilo první trest pro domácí (Krejčík) a ve 25. minutě i první přesilovka jejich soupeře (Kadlec). Zůstala nevyužita. Volke musel zasahovat proti Hertlovi

Ve 29. minutě udeřilo nečekaně po vcelku nenápadné akci dva na dva z hole Juraje Majdana po střele z pravého křídla, která překvpaila Kopřivu. A ještě o něco více překvapivější bylo, že gólman Slavie po druhé inkasované brance za 29 minut zamířil na střídačku, kde projevil svou frustraci. Nahradil jej Furch.

Ve 33. minutě odešli současně za katr Brejčák s Duškem, litvínovský bek však dostal dvě minuty navíc a Kadlecův švih od modré prošel až do sítě, 4:2.

Šulcův prohřešek proti pravidlům mohl využít Kubát, jeho ránu z mezikruží však Furch kryl a druhá část hry skončila nerozhodně.
Ve 45. minutě ujel do sóla po další defenzívní chybě hostů Vondrka a zvýšil na 5:2. Zápas tak rozhodl, žlutí nevyzráli na Furcha ani při dvou početních výhodách a v předposlední minutě pečetil Hertl na 6:2.

Jiří Čelanský: "Měli jsme skvělý vstup do zápasu a rychle se dostali do vedení 3:0. Poté jsme již tradičně přestali hrát, navíc nás paradoxně vykolejila inkasovaná branka při vlastní přesilovce. Naštěstí se nám pak podařilo opět odskočit a tím jsme se uklidnili. Dobře jsme hlídali střední pásmo a soupeře k ničemu většímu už nepustili."

Vladimír Jeřábek: "Můžeme být docela spokojení až s hrou od stavu 0:3. Začali jsme bruslit, měli jsme nasazení, ale bohužel jsme Slavii po našich chybách pustili předtím lehce do vedení 3:0. To si v situaci, ve které jsme, nemůžeme dovolit. Teď musíme bodovat s Boleslaví, nic jiného nám nezbývá."