Jaké jsou pocity ze zápasu?

"Pocity jsou samozřejmě pozitivní, protože jsme vyhráli. Ale je tu ještě hodně chyb, které musíme vychytat do sezóny, ať to je v září už stoprocentní. Musíme se začít soustředit na sezónu."

Je pro tebe něčím vyjímečné hrát proti Jaromíru Jágrovi a vnímáš ho specificky na ledě?

"Je to zajímavá věc. Přeci jenom je to člověk, hokejista, který toho dokázal ve světě opravdu moc. Je to druhý nejlépe hodnocený hráč na světě, takže velký úspěch. Myslím si, že se od něj dá mnohé naučit i z pouhého koukání se na něj. A na to kolik mu je, tak klobouk dolů, hraje velmi dobře."

Co podle tebe rozhodlo zápas?

"Já si myslím, že jsme měli asi lepší pohyb než Kladno. Drželi jsme se systému, který máme a vyplynulo z toho, že jsme měli spoustu brejkových situací a hodně šancí. Napadalo nám tam toho více jak soupeři, takže to byl nejšpíš ten hlavní faktor naší výhry."

Zatím se ti v přípravě bodově daří, je to motivace do nové sezóny? Jak myslíš, že se letos povede celému týmu?

"Tak zatím se bodově daří, což je super. Hlavní je, aby to tam takhle padalo i v sezóně a nejen mně, ale všem klukům. Taky aby nám takhle vycházely všechny zápasy a letěli jsme v tabulce jen nahoru! Doufám, že se týmu povede suprově. Snad to bude lepší než loni, abychom si mohli zahrát play-off, ať z toho máme radost my i fanoušci."

Přístí týden odjíždíš spolu s Lukášem Douderou na reprezentační kemp. Těšíš se? Jaká jsou tvá očekávání?

"Odjíždíme vlastně už v neděli a těším se určitě! Uvidím tam spoustu kluků, které jsem dlouho neviděl, ať už z dvacítek nebo ještě z mladších ročníků. Takže se těším moc. Bude to takové zpestření letní přípravy. Očekávání jinak extra velká nemám. Budu se snažit a makat jako v klubu, ať ještě naberu nějakou fyzičku do sezóny. Snad si i trenéři všimnou, že tam s Lukášem Douderou a ostatníma klukama děláme dobrou práci. A uvidíme, jestli se ještě pak podaří někam dostat."

Jak jsi se o pozvánce dozvěděl a jaká byla tvá první reakce?

"Dozvěděl jsem se to přes svého agenta, který mi to napsal. Nic ale nebylo jisté. Pak za mnou přišel pan Beránek a už jsem věděl. Byl jsem rád a zároveň překvapený, že jsem dostal pozvánku. Ale samozřejmě radost byla větší, je to přeci jen reprezentační sraz. Takže pro mě povzbuzení do další práce!"