Za poslední rok jsi ušel opravdu dlouhou cestu. Jak uplynulý ročník vnímáš zpětně?

Už před sezonou jsem věděl, že bude hodně důležitá a podle toho jsem k ní přistupoval. Bohužel začátek nebyl z mé strany úplně optimální, což se mi nestalo poprvé. Naštěstí se to pak změnilo, začal jsem pravidelně bodovat v juniorce a dostal šanci v Litvínově nebo v Litoměřicích, takže to bylo super a pomohlo mi to v rozvoji. Díky výkonům jsem si vysloužil pozvánku do reprezentace nebo do Chicaga na combine testy, za což jsem byl rád. Celkově sezonu hodnotím velmi pozitivně.

Co myslíš, že bylo v přechodu z juniorského do dospělého hokeje klíčové?

Dospělý hokej se od juniorského hodně liší. Hlavně v osobních soubojích, v přesnosti nahrávek, hráči jsou celkově chytřejší. Juniorský není tolik svázaný taktikou a je více o bruslení.

"Juniorský hokej není tolik svázaný taktikou."

—  Přemysl Svoboda

V juniorce jsi patřil k nejvytěžovanějším hráčům, v A-týmu jsi takový prostor neměl. Jak bylo těžké srovnat se s rozdílným rolemi?

Dost těžké. Hlavně v Litoměřicích, kde jsem neměl takový prostor. Pak jsem hrál hůř, protože jsem se špatně dostával do zápasu. V Litoměřicích jsem celkově nepodával dobré výkony, ale na icetime se nemůžu vymlouvat, kdybych hrál lépe, byl by větší.

Následující sezona je poslední, kdy můžeš nastoupit za juniory. Dá se však ještě vůbec očekávat, že odehraješ nějaké zápasy?

Za juniorku bych si chtěl určitě zahrát. Kdybych byl například méně vytěžovaný, tak by mi to jedině prospělo, a hlavně chci udělat nějaký úspěch v mládeži. Minulý rok nám play off uteklo o jeden bod, což příští rok musíme a můžeme změnit.

Jak zatím probíhá tvoje letní příprava?

Letos je trochu zvláštní. Začal jsem ji v Litvínově s juniorkou, abych stíhal školu. Poté jsem se na chvíli přesunul do Litoměřic a následně letěl do Chicaga na testy. Po testech jsem byl s dvacítkou na kempu a zbytek přípravy dotrénuji v Litoměřicích.

Zmínil jsi combine testy v Chicagu. Jaké jsi z nich měl dojmy?

Když jsem přiletěl, tak jsem byl trochu vyklepaný, přeci jen to bylo něco úplně jiného. Co se týče testů a hokeje, tak jsem velmi spokojený. Jsem rád, že jsem tam mohl být. Užil jsem si to, i když to byla dřina.

Co tě v Americe nejvíce překvapilo?

Celkově životní styl a jak to tam vypadá. Je to tam úplně jiné než tady v ČR. Potom jsem měl problémy s jazykem, zjistil jsem, že skoro nic neumím. Dokonce i s vyřizováním mailu mi musel pomáhat můj kamarád Tomáš, který žije v Anglii. Jsem mu vděčný. (usmívá se)

"Doufám, že si mě v draftu někdo vybere."

—  Přemysl Svoboda

Jaké jsou podle tebe tvoje šance v nadcházejícím draftu?

Myslím, že šance, že si mě někdo vybere, existuje. Uvidíme teď o víkendu, jak to celé dopadne. Budu to sledovat a doufat.

Neláká tě si vyzkoušet kanadsko-americkou juniorku?

Momentálně ne, ale nechci říkat, že ji nikdy hrát nebudu. Hodně záleží na tom, jestli budu draftovaný, a pak co bude lepší pro můj hokejový rozvoj.

Na začátku června jsi také s reprezentací do dvaceti let absolvoval přípravný kemp.

Kemp byl náročný, ale myslím, že se mi povedl. Hodně mě to bavilo. Sice jsme makali, ale zábavnou formou. Na ledě jsme si zkusili i klasické zápasy, což bylo také fajn.

Velkou motivací pro tebe určitě je blížící se domácí juniorské MS.

Motivace je to ohromná. Udělám vše pro to, abych se tam dostal a mohl reprezentovat naši zemi.

Najde se v nabitém programu vůbec čas na dovolenou?

Najde, hned po začátku prázdnin máme dva až tři týdny volno. Letos letíme s kamarády z Litvínova, tak si to užijeme. Zároveň chci na dovolené i trénovat, abych byl co nejlépe připravený na sezonu.

"Letos na dovolenou letíme s kamarády z Litvínova."

—  Přemysl Svoboda

Jak jsi hektické období zvládl po psychické stránce?

Lehké to úplně nebylo, navíc jsem ještě dodělával věci do školy. Bylo toho opravdu hodně, ale pořád jsem dělal to, co mám rád. V tom to bylo super.

Jaké před sebou máš osobní cíle?

Chci se probojovat do áčka v Litvínově. Dalším cílem je domácí mistrovství juniorů. Jednoduše chci hrát dobře, vyhrávat a udělat co největší úspěchy s týmy, za které nastoupím.