Mládež 21.12.2015
Autor: Martin Stříbrný

Snový debut Drašara za juniory! ”Až mě to překvapilo,” směje se mladý útočník

Junioři odehráli skvělé utkání proti druhému celku tabulky - Třinci. V utkání bylo k vidění týmové pojetí hry, a nakonec vítězství chemiků 5:4. Do utkání zasáhli také tři nováčci. Jedním z nich byl David Drašar, který si v prvním utkání za juniory připsal tři kanadské body za dva góly a jednu asistenci!

Kdy si se dozvěděl, že tě čeká debut za litvínovskou juniorku?

Bylo to celkem narychlo. Normálně jsem se připravoval na trénink se starším dorostem a najednou za mnou přišel pan trenér Mrázek. Řekl mi, abych se připravil na zápas s juniory. Bylo to hrozně narychlo, vůbec jsem to nečekal. Velmi mě to potěšilo. (úsměv)

Proti Třinci si odehrál první utkání v dresu juniorů. Jak bys ho zhodnotil?

Určitě kladně. Bylo to hodně povedené utkání. Z mé strany snad dobrý, ještě lepší bylo , že jsme dokázali porazit Třinec. Co jsem slyšel, tak jsou hodně nahoře, takže výhra proti takovému týmu se určitě cení! Hráli jsme jako jeden tým, s kluky jsme se navzájem podporovali, bylo to skvělé. 

První střídání, první kanadský bod. Čekal si tak skvělý start za juniory?

Musím přiznat, že mě to strašně překvapilo, jak rychle jsem se do utkání dostal. První střídání a hned první kanadský bod? To je fantazie. Osobně mi udělá každý bod, který znamená pro můj tým vedení, velkou radost. Byl to doopravdy povedený večer. 

O dvě minuty později si vstřelil zároveň svou první branku. Jak se ta situace vůbec udála?

V tu chvíli jsem měl docela štěstí. Šmíďák (Karel Schmidmayer – pozn. red.) se mi snažil procpat kotouč, ten byl ještě ztečovaný tak, že jsem zakončoval do poloprázdné brány. Měl jsem štěstí, ale určitě to tu branku nijak neznehodnocuje, to ne. Jsem za ní hrozně rád. 

Věřil si, že by to mohlo být ještě lepší? Protože ty si o dvě minuty později vstřelil i svou druhou branku.

První branka mi okysličila krev v žilách, cítil jsem se skvěle, jezdilo mi to skoro samo. (smích) Po té brance jsem věřil, že bych mohl přidat ještě jednu. Nakonec se to povedlo, což je super. 

Bývá zvykem, že se po prvních startech, nebo dokonce dvou gólů v prvním odehraném utkání za juniory, se platí něco do týmové kasy. Jak drahé to budeš mít ty?

Ano, to je pravda. Něco mě to stát bude. Kluci už mi něco naznačovali, ale uvidíme. Zatím to vypadá na čtyři stovky, tak uvidíme, co si na mě kluci připraví.

Zdá se, že to byl pro tebe snový začátek v týmu juniorů. Jak tě vůbec kabina přijala do party?

Ani chvilku jsem si neříkal, že jdu do nové kabiny nebo že bych měl být někde nováček. Hodně kluků znám z předešlého roku, s těmi staršími se běžně vídám v útrobách stadionu i mimo něj. Kluci jsou úžasný, nebyl zde žádný problém. Jsem také rád za Helťase (Filip Helt – pozn. red.) a Šmíďáka, že se jim vstup do juniorky povedl stejně jako mě. 

Žáci před 3 dny

Čtvrtá třída absolvovala letní soustředění v horském areálu Lesná

S blížícím se koncem letních prázdnin za sebou mají soustředění i litvínovští čtvrťáci. Tým pod vedením trenéra Karliho strávil necelý týden v horském areálu Lesná.
Více >
Žáci 20.08.2019

Devátá třída se o víkendu zúčastní domácího turnaje

Po týdnu se v Litvínově bude znovu konat turnaj mládeže. Tentokrát do akce půjdou v sobotu a neděli černožlutí deváťáci, kteří vyzvou další čtyři týmy.
Více >
Junioři 18.08.2019

Junioři ovládli domácí Memoriál Petra Kalivody

Víkendový turnaj v Litvínově dopadl pro černožluté juniory na výbornou. Ze čtyř zápasů se svěřenci trenéra Mrázka čtyřikrát radovali a pohodlně obsadili první příčku.
Více >