Bude usilovat již o třináctou domácí výhru za sebou. A také o bodové dotažení soupeře v tabulce. Odměna za dosavadní výkony a výsledky...

Ze dvou podzimních utkání v Třinci vytěžil Litvínov na podzim dva body. A to ještě v prvním, nakonec prohraném utkání, ve třetí třetině vedl 1:0.

Teď se bude hrát dvakrát v Litvínově, po této neděli podruhé znovu už na konci ledna.
Překlopí Verva vzájemnou bilanci na svou stranu?

Viceprezident klubu ing. Jan Czudek se na klubovém webu omluvil fanouškům, které mylně informoval o důvodu absence v zápase hráče Polanského (zranění). Trenér Vladimír Kýhos jej nepostavil ve dvou utkáních, s čímž někteří fanoušci dávali najevo nesouhlas. Hráč poskytl rozhovor, v němž to kvitoval a postěžoval si: „…za poslední tři roky jsem dvakrát vyhrál bodování. Od začátku sezony jsem v přesilovce nedostal šanci. Hrál jsem pořád čtvrtou lajnu, jenom když se někdo zranil, tak jsem jej vystřídal,“ uvedl hokej.cz.
Ve čtvrtek bylo oznámeno, že Polanský bude pokračovat jinde.

Posledních šest zápasů Slezanů? Dvakrát prohráli za bod, pak potřetí – za nula – v Mladé Boleslavi. Následně ale dvakrát doma bez Polanského zvítězili za dva body, shodně 3:2 v prodloužení nad Vítkovicemi (Petružálkovou brankou) a Pardubicemi (rozhodl Nosek).

Ve čtvrtek předehrával Třinec zápas 28. kola v Plzni a vyhrál s trochou štěstí potřetí, gólem Marosze v závěru zápasu 1:0.

Dostali se tím do čela tabulky! Mají o tři body víc a o jeden odehraný zápas méně, než Litvínov. Srovnají se týmy po neděli bodově? Na vzájemné zápasy by tak vlastně vedla Verva (má horší skóre).

Litvínov odehrál v pátek svůj další typický duel letošní sezóny. Vyrovnaný, bojovný a se šťastným, vybojovaným a vítězným koncem. Tým má sebevědomí, drží jej brankář Janus a v koncovce utkání si věří. Pokolikáté už vyhrál o gól.

Při Doležalově zranění a Reichelově startu v mládežnické reprezentaci si debut v Tipsport extralize odbyl Jan Dufek a podruhé si letos zahrál v áčku Jaroslav Šimeček.

Z kádru HCVL působili dříve v Třinci dva hráči. Pod Javorovým se hokeji vyučili dva odchovanci Ocelářů, Rostislav Martynek (nyní po zranění trénuje) a Filip Pavlík, jehož otec hájil třinecké barvy v době začátků klubu v extralize.

Třinec má v kádru odchovance žlutočerných barev Jakuba Petružálka a v mládežnických kategoriích působil na severu také Kamil Kreps.

(Foto: Jakub Petružálek a Martin Hanzl při letošním druhém zápase v Třinci)