Týmy na sebe letos narazily dvakrát a pokaždé byl vítězem někdo jiný. Na začátku prosince zvítězila Verva v prodloužení fotbalovým výsledkem 1:0, jedinou trefu utkání si paradoxně připsal vítkovický odchovanec Patrik Zdráhal. O týden později zvládla odvetu lépe Ridera, po povedené druhé třetině slavila výhru 6:2.

Důvod k radosti

Při pohledu na poslední výsledky Litvínova se fanoušci nemohou ubránit optimismu. Litvínovští sice prohráli dva z posledních pěti zápasů, jednou však byla Severočechům soupeřem první Sparta, podruhé pro změnu silný Třinec. V obou případech chemici nestačili pouze těsně, například proti Ocelářům rozhodoval jediný gól. Rozpoložení ukázali svěřenci Vladimíra Országha v nedělním zápase, Litvínov změřil síly se Zlínem.

Skóre otevřel ve druhé minutě první třetiny obránce Ščotka, jemuž nahrával zkušený Petružálek. Berani záhy vyrovnali trefou Fořta. Druhé dějství odstartovalo lépe pro Vervu, postupně se trefil Hübl a polský mladík Zygmunt. Na jeho gólu se podílel i Josef Jícha, jenž si připsal druhý bod letošní sezony. Zlín ale nechtěl odjet s prázdnou, a tak se díky Fryšarovi dostal na rozdíl jedné branky. Hosté však další trefu nepřidali a prohráli 2:3.

„Měli jsme dobrý začátek, ale poté přišel po deseti minutách inkasovaný gól,“ přemítal po utkání Vladimír Országh. „Zlín snížil a byl to boj až do konce zápasu,“ vrátil se k brance hostů, která padla po faulu Cibulskise. „Měli jsme příležitost odskočit soupeři na více branek, což se nám bohužel nepovedlo,“ o tom svědčí i statistika střel, Verva jí vyhrála v poměru 34:26.

„Myslím, že to pro diváka nebyl úplně pohledný zápas,“ vypověděl Jan Ščotka, střelec první branky. „Škoda, že jsme nevyužili žádnou přesilovku,“ litoval po utkání. Verva měla dostatek příležitostí, protože Zlín měl celkem čtyři vyloučené hráče. „Takové zápasy jsou pro nás moc důležité. Musíme je vyhrávat, abychom se udrželi v první desítce,“ dodal.

Jedno utkání vynechá Oskars Cibulskis, který nedohrál utkání se Zlínem. Disciplinární komise mu udělila jednozápasový trest.

Kdo v letošní sezoně nevynechal ani jedno utkání? V obraně ani jednou nechyběl Jan Ščotka a Aaron Irving, prvně jmenovaný dokonce patří mezi nejproduktivnější litvínovské beky. Co se týče ofenzivy, jedná se o několik hráčů v čele s Viktorem Hüblem. Ani jednou neabsentoval ani Richard Jarůšek, Martin Hanzl či Pawel Zygmunt.

Desítka

Forma Rideře nechybí a po nevýrazných výsledcích z přelomu listopadu a prosince jí patří jedenáctá příčka, na Litvínov aktuálně ztrácí jediný bod. V posledních pěti zápasech dokázali Vítkovičtí vybojovat tři výhry, vyšlápli si dokonce na silnou Plzeň. V nedělním utkání narazili na Liberec, nechybělo málo a Ridera si mohla připsat i skalp Bílých Tygrů.

Jako první se trefil domácí Gríger, do osudu utkání zasáhl nesportovním chováním vítkovický útočník Lakatoš. Ten si vysloužil dvouminutový trest za krosček, záhy ale protestoval a sudí mu udělili stopku do konce zápasu. Liberec nedokázal početní převahu využít a hra se postupně přelila do druhého dějství, ve kterém pro změnu dohrál hostující Dočekal. Vítkovický útočník nešťastně trefil Knota.

S pětiminutovou výhodou si Tygři poradili dvakrát. Znovu udeřil Gríger, poté slavil Musil. Potupnou nulu nakonec vymazal Irgl, který proměnil samostatný nájezd. Ostravané ještě v závěru proměnili přesilovku, ale na prohře už nic nezměnili.

„Bohužel nás vyloženě pohřbila naše nedisciplinovanost, když jsme během dlouhé přesilovky soupeře inkasovali dvakrát, načež bylo prakticky rozhodnuto,“ byl po utkání kritický Miloš Holaň. „Musím však kluky pochválit za třetí periodu, kdy jsme při hře ve vyrovnaném počtu hráli velice dobře,“ vyzdvihl zároveň klady. „Za tu disciplínu jsme si ale asi nezasloužili vyhrát,“ dodal.

Vítkovice zasáhly změny v kádru, tudíž počet hráčů, kteří odehráli všech 35 zápasů, je menší. Jedná se o útočníky Jana Schleisse a Rastislava Deje. Obranné řady zastupuje Lukáš Kovář.