A-tým 14.12.2015
Autor: Redakce

Soutěž pokračuje rychlým tempem, v úterý hraje Verva dohrávku v Brně

Třetí zápas v pěti dnech čeká v úterý žlutočerný tým. Soupeřem bude od 18 hodin modrobílá Kometa.
O měsíc a čtyři dny byl tento zápas posunut z původního řádného termínu 17. kola. V původním datu se nemohl odehrát, protože den předtím hrál Litvínov ve Švédsku utkání Ligy mistrů.

Nyní ke svému v pořadí už osmadvacátému zápasu sezóny vstupuje HCVL na posledním místě tabulky s pětibodovou ztrátou na Karlovy Vary (které mají odehrán o zápas víc).

O něco lépe sice zní informace, že na „desítku“ tým aktuálně ztrácí stále ne nepřekonatelných osm bodů, i to, že doma vyhrál poslední dva zápasy. Ale situaci na chvostu pořadí Litvínovu mimo jiné zkomplikovaly dvě víkendové výhry Karlových Varů, v Plzni a nad Třincem, i úspěch Zlína nad Spartou. Tyto výsledky jej usadily hlouběji na čtrnácté příčce.

Oba úterní soupeři se střetnou v opačném rozpoložení z minulého zápasu. Zatímco Kometa v Ostravě-Vítkovicích v neděli 1:0 zvítězila, Verva na ledě prvního týmu tabulky stejným poměrem prohrála.

Mužstvo trenérů Rulíka a Šlégra se nedopustilo jediného oslabení za faul. Jednou špatně střídalo, jednou vyhodilo puk do hlediště a jednou byl Válkův zákrok ohodnocen trestným střílením.

Minimálně dvakrát tým nastřelil tyč, Pavlíkem a Lukešem, přičemž Lukešově ráně chyběly spíš milimetry než centimetry. To byl opravdu odraz, který se málokdy vidí, břevno, tyč, tyč...

Tým se musel vyrovnávat s už poměrně značnou marodkou. K dispozici nebyli: brankář Janus, distancovaný obránce Gula a útočníci Trávníček, Martynek, Písařík, Šrámek. V obou víkendových duelech nastoupil Jiří Doležal z Mostu (dříve Slavia).

Nic naplat, do dalšího boje je nutno jít zase s čistou hlavou a s otevřeným hledím! A i s vírou, že vrtkavá paní Štěstěna se teď třeba zase nakloní na druhou stranu.

První vzájemný duel v letošní TELH prohrál Litvínov doma 2:3 brankou Buriana v 58. minutě.
Jak dopadne odveta?
Zápasy - Junioři před 2 dny

Neúspěšný výjezd do hlavního města, junioři prohráli se Spartou 3:5

P r a h a - Černožlutá juniorka si dnešním zápasem zřejmě zavřela dveře do vyřazovací části DHL Superpoháru. Sparta dala chemikům lekci z produktivity, po celou dobu vedla a nakonec zaslouženě zvítězila. Po čtvrté porážce z posledních pěti klání tak litvínovská naděje na postup existuje už jen v teoretické rovině.
Více >
Zápasy - Dorost před 2 dny

Nejtěsnější možný výsledek! Dorost podlehl Vítkovicím 0:1

L i t v í n o v - Typicky fotbalovým výsledkem dopadl dnešní zápas dorostu proti Vítkovicím. O vítězi rozhodl v první třetině z přesilové hry Vřeský. Litvínovu se nepovedlo využít ani jednu z pěti přesilových her, které mu vítkovičtí darovali. Na obou stranách předvedli skvělý výkon brankáři.
Více >
Žáci před 2 dny

DEVÍTKA: Další demolice Ústí a první klopýtnutí

Litvínovská devátá třída se pomalu blíží k závěru své skupiny a my vám po dalších dvou zápasech přinášíme mládežnický přehled. Černožlutí si minulý týden jasně poradili s ústeckým Slovanem, tento víkend ale přišla první porážka na půdě Kladna. Nutno podotknout, že chemici jsou stále s velkým náskokem na čele tabulky.
Více >