A-tým 10.11.2020
Autor: Šimon Kadeřávek

Spadl nám kámen ze srdce, říká Martin Havelka, jehož branka nastartovala litvínovský obrat

Litvínov konečně získal první body do tabulky, díky odvážnému výkonu na ledě brněnské Komety se odlepil ode dna a patří mu aktuálně dvanáctá příčka. Úvod ale vypadal podobně jako v předchozích zápasech, protože Severočeši nešťastně inkasovali, ve druhém dějství ale musel brankář Vejmelka třikrát lovit puk ze své sítě. Obrat nastartoval svým gólem Martin Havelka.
„Potřebovali jsme body jako sůl,“ usmíval se po utkání útočník. „I v předchozích zápasech jsme hráli dobře, ale nedávali jsme góly,“ ohlédl se za utkáním s Plzní. „Vždy nás položila inkasovaná branka, protože po ní se to s námi vezlo,“ pokračoval. „S Brnem jsme znovu dostali gól, ale poté jsme ukázali sílu kádru a dokázali jsme se nastartovat,“ hodnotil první bodový zisk Havelka.

Verva prohrála s Plzní vysoko 1:4 a měla co napravovat. „My jsme si řekli, že ten zápas musíme hodit za hlavu,“ řekl forvard. „Proti Brnu se nám ale zápas povedl a doufám, že na něj navážeme,“ dodal dvaadvacetiletý hráč. „Musíme získávat body, protože ty nám zvedají sebevědomí a to je hrozně důležité,“ nastínil plány do dalších kol.

Havelkův okamžik přišel ve 24. minutě, kdy se ujal kotouče a rychlými tempy se přiblížil až k Vejmelkovi. V rozhodujícím okamžiku zvolil nejlepší zakončení, trefil skulinku mezi brankářovými betony. „Parádně mi to nahrál Filip Helt,“ poděkoval na dálku spoluhráčovi. „Rychle jsem to šoupl mezi betony, puk se rychle odrazil a já nevěděl, jestli to byla branka nebo ne,“ popsal pocity bezprostředně po gólu.

Mladý útočník zavelel svou trefou k obratu, protože minutu po něm slavil Ščotka. „Dokázali jsme srovnat a to nás nakoplo,“ líčil osud utkání. Verva po dvou třetinách vedla 3:1, v samotném závěru se však strachovala o výsledek. „Sledoval jsme to zprostředkovaně, protože jsem po mém gólů odstoupil,“ vypověděl Havelka.

„Už od začátku jsem cítil v kabině chtíč vyhrát,“ rozpovídal se o atmosféře před zápasem.

Martin Havelka se usadil ve čtvrté formaci, kde působí spolu s Filipem Heltem a Pawlem Zygmuntem. „Chybí nám zkušenosti, ale na druhou stranu si zakládáme na fyzické hře,“ řekl člen čtvrté lajny, která dokáže soupeřům zatopit.

Rodák z Mostu se v závěru rozhovoru zaměřil také na přerušenou sezonu. „Je to těžké, protože člověk neví, jestli se vejde do sestavy,“ pokračoval Havelka. „Do toho všeho jsme několikrát začínali od začátku,“ zmínil se o třech přerušeních kvůli koronaviru. Celou Extraligu teď čeká celkem pestrý program, Verva má naplánované i tři zápasy týdně. „Mně to vyhovuje, alespoň nevypadnu z tempa,“ dodal na závěr. 
Mládež před 3 dny

Útočník David Skuhrovec je v nominaci na MS do osmnácti let

Skvělá zpráva přišla z jihomoravského Vyškova. Trenéři reprezentační osmnáctky zveřejnili zúženou soupisku na mistrovství světa do osmnácti let, na které figuruje i litvínovský útočník David Skuhrovec.
Více >
Mládež 14.04.2021

Litvínovští hráči v mládežnických reprezentacích do osmnácti a dvaceti let

Sezona už je sice u konce, pro některé hráče ale ještě pokračuje. O nominaci na mistrovství světa osmnáctiletých aktuálně bojuje útočník David Skuhrovec. S kategorií do dvaceti let se pak v rámci dalšího přípravného kempu připravují obránci Ondřej Baláž, Jiří Háva a útočník Lukáš Stehlík.
Více >
Konto našeho srdce 08.04.2021

Kačenka bude po operaci opět trénovat v rehabilitačním centru v Klimkovicích

V pondělí 12. dubna nastoupí devítiletá Kačenka Zíková na další měsíční rehabilitační pobyt v Klimkovicích. Kačku nečeká jen ozdravný pobyt, ale především pohybový trénink. Po prodělané dětské mozkové obrně a několika rehabilitacích v různých centrech v regionu a dalších v Klimkovicích podstoupila Kačenka operaci.
Více >