A-tým 29.12.2013
Autor: Redakce

Sparta posledním soupeřem v roce 2013 (aktualizováno)

Není v TELH těžšího protivníka, není větší výzvy: extraligové loučení s rokem 2013 absolvuje Verva v pondělí 30. prosince na ledě pražské Sparty!

Jako nůž máslem, nebo chcete-li stylověji, brusle čerstvým hladkým ledem, projíždí Sparta touto sezónou.
Jen v úvodu se na čele střídala s několika dalšími kluby. Pak už kralovala samostatně a jednoznačným způsobem. Nyní je na prvním místě s bezpečným osmibodovým náskokem na druhý Hradec.

Střelecky se opět prosazuje 40-letý Petr Ton. Trefil se už 26 krát.
Následují ho v bodování další "veteráni", Hlinka a Rolinek, spolu s ex-karlovarskými Kumstátem a Pechem. Ti nastoupí proti svému někdejšímu parťákovi z Karlových Varů Skuhravému.
Václav Skuhravý: "Myslím, že proti sobě budeme hrát vůbec poprvé! Zajímavé to určitě bude."

Jedničkou v brance je gólman, který rychle naučil komentátory vyslovovat a fanoušky si pamatovat své nejednoduché jméno, vlastně příjmení - Tomáš Pöpperle. Byť nyní opět chytal i jeho kolega Novotný, který na Kladně vytěžovanějšího brankáře v polovině utkání střídal.

Ve středočeském derby se v sobotu děly věci. Kladno vedlo už 4:0! Ale v poslední třetině Sparta mohutně dotahovala, aby v čase 59:51 vyrovnala na 4:4. Získala nakonec bod.

Verva odehrála proti Spartě letos dva rozdílné zápasy. Prvního října utrpěla v Praze svou nejtěžší porážku v sezóně (1:7).
V odvetě však měla blízko nejen k bodovému zisku, ale i k vítězství. Už v 6. minutě totiž vedla góly Piroše a Hübla 2:0 a Jánský mohl na konci první třetiny náskok ještě zvýšit. Nakonec ale soupeř výsledek otočil a těsně vyhrál (3:2).

Litvínov si prožil proti Třinci očistec, který skvěle zvládl a nakonec slavil i velmi cennou výhru, sedmou domácí za sebou!
Oslabení o sedm hráčů (navíc tým přišel na šest zápasů o Juraje Majdana, který dostal druhý trest do konce zápasu v sezóně + stop na pět utkání od disciplinárky) tým semklo. Přestál i dvě dvouminutová oslabení tři na pět a výborný Pavel Francouz, stále nejlépe hodnocený gólman soutěže, udržel znovu čisté konto.

Radim Rulík: "Budeme zkrátka znovu muset sáhnout pro nějakého hráče, abysme na Spartě postavili čtyři útoky. Stříteský má virózu, ostatní jsou zranění. Do nejbližšího utkání asi nikdo připraven nebude, nedá se nic dělat."

Z hráčů, kteří při marodce dostali novou šanci, zazářil v sobotu nejvíc Filip Pavlík. Nejen proto, že zápas rozhodl.
Pálil jako u Verdunu, až se jedna rána ujala. Paradoxně ta z nejtěžšího úhlu, po povedené akci.
Filip Pavlík: "Růča mi to předtím pěkně dával na střelu, tak jsem to tam házel a házel. Až to nakonec vyšlo na konci druhé třetiny. Puk jsem si na památku schoval."

Od 25. října vyšli Rulíkovi a Hořavovi svěřenci naprázdno v devatenácti zápasech pouze třikrát! Body s Třincem jako opravdu tvrdě vybojované hřály dvojnásob. Ale byla to jen vyhraná jedna bitva, ještě ne válka.

Do Prahy se tým, byť znovu v poslepované sestavě, pojede poprat o další dobrý výsledek.
Aktualizováno: Z marodů už trénoval obránce Stříteský. Na ledě opět byli i Šlégr, Lukeš a Piroš (ten s největším omezením). Dále jsou mimo zranění Hanzl a Gula a distancovaní Jánský a Majdan. Spolu se Zavřelem tak dostane příležitost i Pavel Smolka a do Prahy pojedou i junioři Martin Kokeš jako sedmý obránce a Lukáš Válek jako třináctý útočník.

Konto našeho srdce před 2 dny

Konto našeho srdce spolu s partnerem Inno Comp Bohemia pomohlo opět Kačence

Kačenka si prošla mozkovou obrnou a v únoru oslavila již své 9. narozeniny. Jako dárek od nás dostala poukaz na intenzivní rehabilitaci Klim therapy, kterou nastupuje 3. června. Šek na částku 63 860 korun Kačence předali za společnost Inno Comp Bohemia ředitel Ing. Tomáš Francírek a za hráče A-týmu útočník Richard Jarůšek.
Více >
Rozhovory - Žáci 27.05.2020

Maštalířský: Radši mám nahrávku než gól. Jaký má hokejový cíl?

Nejproduktivnější hráč ústecké skupiny v soutěži devátých tříd? Matěj Maštalířský. Čtrnáctiletý útočník v uplynulém ročníku bodově řádil a od nadcházející sezony bude bojovat o místo v sestavě litvínovského dorostu.
Více >
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >