Rozhovory 23.03.2019
Autor: Ondřej Mach

Splnil se mi klukovský sen, říká debutant Berka

Celou sezonu předváděl skvělé výkony v extralize juniorů, teď si odbyl premiéru v nejvyšší soutěži mezi dospělými. Řeč je o nejlepším střelci juniorky Marku Berkovi, který v při své premiéře na ledě Pardubic odehrál devět minut.

Odehrál jsi první zápas za A-tým Litvínova. Kdy ses o nominaci dozvěděl?

Dozvěděl jsem se to, když jsem jel v tramvaji od spoluhráče. Akorát jsem jel na trénink juniorky. Tak jsem rychle běžel do kabiny, abych vůbec stihl rozbruslení.

Byl jsi před utkáním nervózní?

Nervózní jsem byl malinko ráno na rozbruslení, ale když jsem si sedl do autobusu, tak už ne. Možná pak byla trochu vidět nervozita na ledě, ale spíš jsem si zvykal na hru.

Jak ti před premiérou pomohli ostatní?

Na nějakou pomoc moc nebyl čas, vše bylo hodně narychlo. Ostatní mě poplácali a povzbudili. Nejvíc mi pomohli trenéři, kteří mi řekli, jak co hrát. 

Jaké byly první pocity po zápase?

Je úžasné zahrát si extraligu. Sice jsem nastoupil do části play out, kde je to trochu jiné než v základní části, ale i tak jsem za šanci velice rád. Splnil se mi tím klukovský sen.

Nastoupil jsi ve třetí útočné lajně po boku Martina Hanzla a Davida Drašara. Jak se ti s nimi hrálo?

Snažili jsme se hrát jednoduše, nic zbytečně nevymýšlet. Hrálo se mi s nimi dobře.

Jaké byla nejvyšší soutěž oproti extralize juniorů?

V extralize jsou hráči mnohem silnější a chytřejší, takže nejspíš v tomhle je to nejvíce odlišné.

Byl se na tebe podívat někdo z rodiny?

Jojo, přijel taťka s mamkou a přítelkyní. (usmívá se)
Mládež dnes

Martin Ručinský zahájil nový hokejový turnaj pro mládež 
Sev.en Hockey Cup

Litvínov, 20. října 2019 – Když zjistíš, že v tom máš hokej, uspořádej turnaj! Takové heslo stálo u zrození Sev.en Hockey Cupu, nové soutěže pro mládežnické oddíly hokejových klubů z regionů, kde působí energetická společnost Sev.en Energy: HC Litvínov, HC Dynamo Pardubice, PSG Berani Zlín a HC Rytíři Kladno.
Více >
Zápasy - Junioři včera

Doma znovu vítězně, junioři přetlačili Motor 2:1 po prodloužení

L i t v í n o v - Černožlutá juniorka si dnes na domácím ledě připsala další dva body za výhru proti českobudějovickému Motoru. Jako první sice šli do vedení hosté, chemici však ještě během první třetiny srovnali díky Adamu Šubrtovi. Rozhodující branku pak až v nastaveném čase vsítil David Jindra.
Více >
Zápasy - Dorost včera

Konečně výhra! Po povedené první třetině porazili dorostenci Hvězdu 3:1

Litvínovské dorostence nečekal vůbec lehký úkol, v rámci 12. kola ELIOD Extraligy dorostu narazily na pražskou Hvězdu. Černožlutí chtěli odčinit třízápasovou sérii bez výhry, což se jim nakonec povedlo. Díky produktivitě v úvodní části hry vyhráli 3:1, když minutu před koncem kosmeticky upravil skóre Borodenko.
Více >
×
Odehrané v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Olomouc