Rozhovory 23.03.2019
Autor: Ondřej Mach

Splnil se mi klukovský sen, říká debutant Berka

Celou sezonu předváděl skvělé výkony v extralize juniorů, teď si odbyl premiéru v nejvyšší soutěži mezi dospělými. Řeč je o nejlepším střelci juniorky Marku Berkovi, který v při své premiéře na ledě Pardubic odehrál devět minut.

Odehrál jsi první zápas za A-tým Litvínova. Kdy ses o nominaci dozvěděl?

Dozvěděl jsem se to, když jsem jel v tramvaji od spoluhráče. Akorát jsem jel na trénink juniorky. Tak jsem rychle běžel do kabiny, abych vůbec stihl rozbruslení.

Byl jsi před utkáním nervózní?

Nervózní jsem byl malinko ráno na rozbruslení, ale když jsem si sedl do autobusu, tak už ne. Možná pak byla trochu vidět nervozita na ledě, ale spíš jsem si zvykal na hru.

Jak ti před premiérou pomohli ostatní?

Na nějakou pomoc moc nebyl čas, vše bylo hodně narychlo. Ostatní mě poplácali a povzbudili. Nejvíc mi pomohli trenéři, kteří mi řekli, jak co hrát. 

Jaké byly první pocity po zápase?

Je úžasné zahrát si extraligu. Sice jsem nastoupil do části play out, kde je to trochu jiné než v základní části, ale i tak jsem za šanci velice rád. Splnil se mi tím klukovský sen.

Nastoupil jsi ve třetí útočné lajně po boku Martina Hanzla a Davida Drašara. Jak se ti s nimi hrálo?

Snažili jsme se hrát jednoduše, nic zbytečně nevymýšlet. Hrálo se mi s nimi dobře.

Jaké byla nejvyšší soutěž oproti extralize juniorů?

V extralize jsou hráči mnohem silnější a chytřejší, takže nejspíš v tomhle je to nejvíce odlišné.

Byl se na tebe podívat někdo z rodiny?

Jojo, přijel taťka s mamkou a přítelkyní. (usmívá se)
Rozhovory - Junioři včera

Hodně věcí jsem si uvědomil, hlásí Přemysl Svoboda

Uplynulá sezona pro něj byla zlomová. Přemysl Svoboda nejprve zářil v juniorce, čímž si řekl o šanci v litvínovském A-týmu, zahrál si play off Chance ligy v Litoměřicích a vysloužil si premiérovou pozvánku do reprezentační devatenáctky. Jak ji hodnotí?
Více >
Mládež před 3 dny

Jan Myšák je v konečné nominaci na MS U18!

Česká reprezentace do osmnácti let v pondělí odpoledne odletěla na mistrovství světa do Švédska. Jedním z hráčů byl i šestnáctiletý litvínovský talent Jan Myšák. První zápas sehraje osmnáctka ve čtvrtek proti Bělorusku.
Více >
Konto našeho srdce 15.04.2019

Konto našeho srdce pomáhalo na BoBování

V sobotu 13. 4. 2019 opět KONTO NAŠEHO SRDCE pomáhalo tam, kde je třeba. Tentokrát jsme podpořili malou nemocnou Adélku z Oseka, která trpí cukrovkou 1. typu a celiakií.
Více >